Lietuvoje

2015.07.16 16:01

Lietuvoje apmokomi Ukrainos savanoriai

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.07.16 16:01

Paramos Ukrainai grupės „Mėlyna geltona“ iniciatyva, Ukrainos savanoriai Lietuvoje mokosi karo pedagogikos – kovinės patirties turinčiam savanorių korpusui trūksta naujokus galinčių mokyti instruktorių.

Paramos Ukrainai grupės „Mėlyna geltona“ iniciatyva Ukrainos savanoriai Lietuvoje mokosi karo pedagogikos – kovinės patirties turinčiam savanorių korpusui trūksta naujokus galinčių mokyti instruktorių.

Ukrainos daugiakovės rinktinės trenerio darbą ar pelningą verslą Europoje į frontą iškeitę Ukrainos organizacijos „Dešinysis sektorius“ savanoriai sako, mokymų Lietuvoje jie turėjo ne vieną, tad karių pasirengimas vis gerėja. Bataliono vadas, dabar Ukrainoje vykdomą „antiteroristinę operaciją“ – kovą su separatistais – vadina karu.

„Viskas priklauso nuo mūsų piliečių mąstymo – jei jie apsimes, kad karo nėra, tai jis tęsis toliau. Mes viską aiškiai matome – esame priešakinėse linijose, per metus pakeitėme daugybę dislokacijos vietų ir matėme viską“, – apie Ukrainos realijas pasakojo bataliono vadas „Čiornyj“

Tiesiai iš fronto į Lietuvą atvykę savanoriai prašė mokyti karinės pedagogikos. Sutrumpintą instruktoriaus kursą ukrainiečiams vedęs atsargos majoras Albertas Daugirdas sako, kad Ukrainos savanoriai yra sukaupę didžiulę kovinę patirtį, tačiau jiems trūksta instruktorių, kurie galėtų mokyti naujokus.

Praktiniuose užsiėmimuose kariai mokomi kaip gelbėti šąlantį draugą ar padaryti virvinius neštuvus, taip pat lankosi Lietuvos kariuomenės daliniuose, puskarininkių mokykloje.

„Dirbti buvo lengva, nes kariai yra atvyko su aiškia motyvacija. Tai mums žinoma atmosfera, nes 1990-91 metais mes buvome tokie patys – buvome savamoksliai, patys geidėme tų žinių, tad jų smalsumas mums yra pažįstamas“, – apie ukrainiečius gerai atsiliepė šaulys, Lietuvos kariuomenės kūrėjas ats. mjr. Albertas Daugirdas.

Paramos Ukrainai grupės „Mėlyna geltona“ iniciatyva vasarį šaudymo technikų Lietuvoje mokėsi dešimt karių iš Ukrainos, o instruktorių mokymai surengti pirmąsyk.

„Praeitais metais mes, deja, matėme daug žūčių, kurios buvo tiesiog iš nežinojimo. Savanoriai ateina, nori ginti savo šalį, bet nežino kaip ir žūsta ir to reikia vengti kaip įmanoma labiau“, – teigė paramos grupės Ukrainai lyderis Jonas Ohmanas.

Liepos pradžioje keturi Lietuvos kariuomenės instruktoriai su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariais pradėjo mokymus Ukrainos nacionalinės gvardijos kariams. Anksčiau Lietuvos kariuomenės paramedikai su amerikiečiais prisidėjo rengiant Ukrainos kariuomenės paramedikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.