Lietuvoje

2019.07.29 15:11

Atnaujins prieigą prie lietuviško „Sputnik“ naujienų portalo

LRT.lt 2019.07.29 15:11

Gavusi ir patikrinusi informaciją, kad neteisėtai viešai skelbtas autorių teisių saugomas turinys iš interneto svetainės https://sputniknews.lt/ yra pašalintas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) atnaujins prieigą prie šios svetainės iki rugpjūčio 1 d, rašoma pranešime.

Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme nustatyta, kad pašalinus autorių teisių saugomo turinio pažeidimą ir apie tai pranešus LRTK, prieiga prie užblokuoto interneto domeno vardo, identifikuojančio interneto svetainę, atnaujinama per 5 darbo dienas nuo informacijos apie pašalintą autorių teisių saugomo turinio pažeidimą gavimo dienos.

Šioje interneto svetainėje savavališkai ir neteisėtai be LRT sutikimo buvo perspausdinama LRT priklausanti informacinė medžiaga (straipsniai), joje per dieną apsilankydavo 3934 unikalių lankytojų, interneto svetainės puslapiai peržiūrimi virš 15000 kartų.

Siekdama apsaugoti autorių teises internete, 2019 m. liepos 10 d. LRTK priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams nutraukti neteisėtą autorių teisių saugomo turinio viešą skelbimą interneto svetainėje https://sputniknews.lt/.

Sprendimas įsigaliojo 2019 m. liepos 12 d. jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.