Lietuvoje

2019.07.29 15:01

Pirmoje Pasaulio lietuvių bendruomenės stovykloje vaikai iš 12 šalių

LRT.lt2019.07.29 15:01

Liepos 27 dieną Daugų irklavimo bazėje iškilmingai atidaryta „Pasaulio lietuvių vaikų stovykla“, į kurią susirinko 50 vaikų (11–17metų) iš 12 šalių: Argentinos, JAV, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Estijos, Norvegijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Lietuvos, sakoma pranešime spaudai.

Visus vaikus sieja lietuviškos šaknys, o kai kurie vaikai iš Argentinos yra net ketvirtos kartos lietuviai. Du iš jų Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą. Ši stovykla taip pat yra pirmoji tokio formato sueiga, kurią organizuoja Pasaulio lietuvių bendruomenė.

Stovyklos atidarymo juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, stovyklos koordinatorius Lietuvoje Povilas Labukas, Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė bei Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos narė Silvija Černiauskaitė.

Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė sako: „Tai pirmoji tokia mūsų organizuojama stovykla ir nors didžioji dalis vaikų kalba lietuviškai, tačiau pati stovykla orientuota ne tik į kalbos puoselėjimą, bet ir į meninę raišką, lietuvybės bei patriotizmo puoselėjimą“.

Pirmą stovyklos dieną dailininkai broliai Gataveckai moderavo kūrybines dirbtuves, kuriose vaikai tapė ant marškinėlių. Žurnalistas, televizijos laidų prodiuseris ir režisierius Saulius Bartkus jauniesiems stovyklautojams talkino ruošiantis vienam rimčiausių uždavinių – vaizdo filmų apie Lietuvą kūrimui, kuriuos į grupes suskirstyti vaikai pristatys paskutinę stovyklos dieną.

Stovyklos metu planuojama kepti duoną, bus dzūkiškų bandų edukacinė programa, kelionės į Trakus ir ant Punios piliakalnio, partizanų štabo bunkerio lankymas, ekskursija po Alytų, naktinis žygis Dauguose ir daug kitų užsiėmimų.

Stovyklą, skirtą Pasaulio lietuvių metams, organizuoja Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisija ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė.