Lietuvoje

2015.02.12 21:38

Seimo komisija prašo filmuotos mergaitės paėmimo Garliavoje medžiagos

ELTA2015.02.12 21:38

Seimo komisija, spręsianti dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, trečiadienį nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Vidaus reikalų ministeriją ir antstolę Sonatą Vaicekauskienę ir paprašyti vaizdo įrašų, susijusių su Laimutės Stankūnaitės dukters paėmimu Garliavoje.    

Seimo komisija, spręsianti dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, trečiadienį nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Vidaus reikalų ministeriją ir antstolę Sonatą Vaicekauskienę ir paprašyti vaizdo įrašų, susijusių su Laimutės Stankūnaitės dukters paėmimu Garliavoje. 

Komisija taip pat nusprendė raštu kreiptis į Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininką Gintarą Kryževičių. Jo ketinama paprašyti pakomentuoti teisėjos N. Venckienės įtarimus, kad su ja galimai bus bandoma susidoroti per teismus. 

Trečiadienį balsuojant dėl komisijos narių daugybės pateiktų siūlymų, taip pat pritarta siūlymui susipažinti su filmuota medžiaga, iš kurios būtų galima spręsti, ar teisėja, dalindama interviu, galimai nepagarbiai kalbėjo apie teismą. 

Dauguma komisijos narių nepritarė siūlymui posėdyje apklausti Teisėjų tarybos pirmininką G. Kryževičių, generalinį prokurorą Darių Valį, policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį bei operacijoje Garliavoje dalyvavusį policijos pareigūną – sambo vicečempioną. 

Seimo narys Naglis Puteikis siūlė daryti komisijos posėdžių vaizdo įrašus, taip pat tiesiogiai transliuoti posėdžius internetu, tačiau nesulaukė kolegų palaikymo. 

„Jie vengia viešumo, jie nenori būti demokratiškas europietiškas parlamentas, jie nenori viešo tyrimo“, – po posėdžio apgailestavo N. Puteikis. 

Kitą posėdį komisija ketina surengti penktadienį. Jame ketinama pratęsti teisėjos N. Venckienės apklausą. 

Birželio 7 d. Seimo laikinajai tyrimo komisijai liudijusi Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja N. Venckienė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą dėl jos teisinės neliečiamybės panaikinimo įvertino kaip siekį susidoroti su ja. „Manau, kad tai paprasčiausia yra siekis susidoroti su manimi, ten nėra nei nusikaltimų, nei jokių nusižengimų“, – sakė N. Venckienė, primena ELTA. 

Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje buvo taip pat išklausyta Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Žydrūno Radišausko informacija. Jis pristatė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą, kuriame prašoma Seimo sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę. 

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas. 

Gegužės 24 d. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti teisėją N. Venckienę baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę. 

Komisijai pavesta iki šių metų birželio 20 d. atlikti tyrimą.

Populiariausi

„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03