Lietuvoje

2019.07.29 10:35

FNTT tiria, kaip Druskininkų įmonės išvengė PVM

BNS 2019.07.29 10:35

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tiria, kaip sveikatinimo paslaugas teikiančios Druskininkų įmonės, lepinimąsi baseine pavadinusios gydymu, išvengė pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Kaip pirmadienį pranešė FNTT, atliekami du ikiteisminiai tyrimai, susiję su populiariame Druskininkų kurorte sveikatinimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

Įtariama, kad dvi įmonės galėjo neteisingai teikti duomenis apie savo pelną ir mažinti mokėtiną pridėtinės vertės mokesčio sumą.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti po FNTT Kauno apygardos valdybos atliktos analizės ir patikrinimų.

Teisėsaugos duomenimis, Druskininkuose sveikatinimo paslaugas – tokias kaip SPA masažai, pirtys ir įvairios baseinų procedūros – teikiančios įmonės atsakingi darbuotojai 2019 metais galėjo klastoti atvykstančių poilsiautojų ambulatorines asmens sveikatos istorijas ir teikti neteisingus duomenis apie PVM pajamų apmokestinimą.

Pirminiais duomenimis, dviejų sveikatinimo paslaugas teikiančių įmonių darbuotojai galėjo suklastoti duomenis, kad poilsiautojai sveikatinimo procedūras – apsilankymą baseine, pirtyse ir panašiai – gautų su gydytojo paskyrimu.

Įtariama, kad kurorto poilsiautojai nesilankė pas gydytojus ir nesiskundė sveikata, o dviejų įmonių atsakingi asmenys galėjo suklastoti duomenis apie suteiktas paslaugas bei nemokėti įprastai mokėtino 21 procentų PVM.

„Sveikatinimo paslaugas teikiančios įmonės, siekdamos pritraukti poilsiautojus bei mažinti apgyvendinimo paslaugų kainas, įtraukė dirbtinai su reabilitacija ar profilaktiniu gydymu siejamas paslaugas. Įtariama, kad visiškai sveikų poilsiautojų asmens sveikatos istorijose galėjo būti įrašomi duomenys apie ligas ar susirgimus, o tai sveikatinimo įstaigoms suteikė teisę naudotis taikoma PVM lengvata ir nemokėti minėto mokesčio“, – pranešime cituojamas FNTT direktorius Antonis Mikulskis.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai tęsia atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl dokumentų klastojimo ir neteisingų duomenų pateikimo, skaičiuojama nesumokėto PVM suma.

Ikiteisminius tyrimus atlieka FNTT Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.