Lietuvoje

2019.07.29 08:15

Kariuomenė teigia, kad gaisrams gesinti dabar galėtų skirti du sraigtasparnius

BNS2019.07.29 08:15

Kariuomenė teigia, kad šio metu gaisrams gesinti jau galėtų skirti du sraigtasparnius.

Birželio pabaigoje kilus gaisrui Šilutės rajono durpyne iš pradžių nė vienas iš kariuomenės turimų sraigtasparnių Mi-8 negalėjo pakilti gesinti degančio durpyno, tik vėliau vakare, pašalinus gedimus, vienas jų vis tik kilo gesinti gaisro, o žvalgybai buvo pakeltas sraigtasparnis „Dauphin“, tačiau pastarasis negali atlikti gaisro gesinimo funkcijos.

Gesinti gaisro buvo atvykęs Latvijos siųstas sraigtasparnis.

„Šiandien Karinės oro pajėgos (KOP) turi tris tokio tipo sraigtasparnius, iš kurių du šiuo metu gali vykdyti užduotis, o vienas remontuojamas“, – BNS atsiųstame komentare sakė Lietuvos kariuomenės atstovas Laimis Bratikas.

Per durpyno gaisrą susidariusios situacijos Lietuvos kariuomenė nevertina kaip klaidos, nes gaisrų gesinimas nėra kariuomenės funkcija.

„Mes pagal galimybes padedame gesinti gaisrus, bet tai nėra prioritetinė Karinių oro pajėgų funkcija“, – sakė kariuomenės atstovas.

Anot jo, tiesioginės KOP funkcijos yra vykdyti paieškos ir gelbėjimo darbus, pervežti ligonius bei donorų organus, užtikrinti karių, krovinių bei ypač svarbių asmenų transportavimą.

„Krašto apsaugos ministerija siekia greičiau atsisakyti eksploatuoti Mi-8 sraigtasparnių ir pereiti prie vakarietiškos sraigtasparnių platformos. Tam jau suplanuotos reikalingos lėšos ir ankstinamas naujo projekto įgyvendinimas. Baigiamas rinkos analizės etapas“, – tvirtino L. Bratikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt