Lietuvoje

2019.07.29 07:52

Iš Norvegijos grįžę vyrai pastatė svajonių laivą grįžtantiems emigrantams

sukūrė savo lėšomis
Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.29 07:52

Panevėžio rajono Uliūnų gyventojai pastatė laivą grįžtantiems emigrantams. Bendruomenė statinį sukūrė savo jėgomis ir savo lėšomis.

Norvegijoje uždarbiaujantys meniškos prigimties vyrai, kamuojami tėvynės ilgesio, pasižadėjo vos grįžę į gimtinę pastatyti svajonių laivą. Kaip tarė, taip ir padarė. Tačiau kelerius metus vietinius ir pravažiuojančius džiuginusi legenda pasidavė ir laikui, ir orui. Teko statyti naują. Per savaitę bendro gyventojų darbo, svajonių laivas iškėlė bures bene gražiausioje Panevėžio rajono Ūliūnų kaimo vietoje.

„Svajonės nesudužo, bendruomenė vėl iš naujo nusprendė, kad bendrom jėgom, kas darbu, kas lėšomis, kas žodžiu, reikia statyti laivą. Ir per kasmetines mūsų menų dienas mes pasiekėm šitą rezultatą – svajonių laivas jau baigia atsistoti ant mūsų kalno“, – sako Uliūnų bendruomenės pirmininkas Giedrius Aleliūnas.

Uliūnų bendruomenė tiki, kad ši vieta taps įsimylėjėlių traukos centru, mat laivo priekį puošia įspūdinga meilės deivė, kurią kūrė vietinis drožėjas.

„Kiekvienąkart darant veidas kitoks būna, bandžiau, kad jis toks švelnus būtų, simbolizuotų meilę“, – pasakoja drožėjas Valerijus Kunigelis.

Laivas pastatytas neprašius jokio finansavimo, uliūniečiai viską padarė savomis rankomis.

„Žmonės geranoriškai, pilni energijos, visi važiavo po darbo, kaip matot, dirbam ir šiandien, rinksimės dar, nesudėti paskutiniai darbai dar, labai padėjo žmonės“, – tikina Uliūnų seniūkaitis Virginijus Tarulis.

Ūliūnų bendruomenė juokauja, kad šiam kaimui išnykimas negresia. Čia, priešingai nei kitur, daugiau atvykstančių, nei išvykstančių. Anot jų, svarbu laikytis požiūrio, kad savame kaime būtina tvarkytis kaip savame kieme – reikia nupjauti žolę ir pjauni, nori gyventi gražiau, tą ir stengiesi daryti.

„Mūsų kartos žmonėms nebėra jokio traukos centro kaip tik laivas. Nors 2–3 metai laivo nėra, bet visi sako kur einam? Prie laivo. Ši vieta įsišaknijo, manau, penkiasdešimčiai metų, mūsų anūkai tikrai dar turės tą laivą“, – įsitikinęs G. Aleliūnas.

Ant aukščiausios gyvenvietės kalvos pastatytas laivas matomas nuo pagrindinio kelio Panevėžys–Kaunas. Dar tik įpusėjus statyboms čia jau traukė smalsuoliai, tad neabejojama, kad šis bendruomenės statinys ir vėl pateks į lankomiausių Lietuvos vietų dešimtuką.

Plačiau – reportaže (nuo 04.36 min.):

Žinios. Lenkijoje įvyko didžiausios istorijoje LGBTQ+ eitynės
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt