Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.26 19:57

Netikėti orų kontrastai – prie jūros bus šilčiausia

Lietuvoje savaitgalį įsitvirtins karšti ir lietingi orai. Tiesa, vyraus neįprasti temperatūrų kontrastai – šiauriniuose šalies rajonuose bus šilčiau, o pietiniuose – net 5–6 laipsniais šalčiau, LRT TELEVIZIJAI sako meteorologė Viktorija Lieguvienė.

„Kontrastai yra labai nebūdingi, nes dažniausiai sakome, kad šiaurės Lietuvoje, prie jūros – vėsiau, o pietų Lietuvoje – šilčiau. Vis dėlto artimiausią parą bus visiškai atvirkščiai, nes karštą orą lėmęs anticiklonas buvo išstumtas į šiaurines platumas, virš Skandinavijos. Ten dabar yra šilta.

Estijoje bus šilčiau negu Lietuvoje. Tuo metu iš pietų, nuo Baltarusijos pusės, keliauja debesys, dėl to Vilniuje buvo apniukę“, – sako meteorologė.

Šeštadienį pietų Lietuvoje bus 22–24 laipsniai, didesnė lietaus tikimybė. Šiaurinėje dalyje taip pat gali užklysti lietaus debesys, bet saulės bus daugiau. Šioje šalies dalyje temperatūra kils iki 28 laipsnių šilumos. Prie jūros, Klaipėdoje, temperatūra sieks 27–29 laipsnius šilumos. Taip pat gali trumpai palynoti.

Didžiąją dalį Europos apėmusi kaitros banga nesitraukia. Kai kuriose šalyse jau buvo pasiekti visų laikų karščio rekordai. Tiesa, Lietuvos alinantys karščiai nebepasieks. Iki rekordų trūks 3–4 laipsnių.

Plačiau – reportaže (nuo 20.54 min.):

Žinios. Klaipėda jau švenčia: jubiliejinė, 60-oji Jūros šventė į miestą įžengė šventine eisena
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi