Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.27 12:15

Šiauliuose – aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“

LRT.lt 2019.07.27 12:15

Šeštadienį Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“, skirta minėti Lietuvos karo aviacijos šimtmetį. Šventėje dalyvavo įvairūs orlaiviai su skraidymo programomis, vyko ekspozicijos, užsiėmimai ir varžybos šventės svečiams.

Kaip teigiama Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime, didžiausią reginį šventės dalyviams kuria viena garsiausių pasaulio akrobatinio skraidymo komandų – „Frecce Tricolori“ iš Italijos, taip pat Belgijos karinių oro pajėgų demonstracinis naikintuvas F–16 „Dark Falcon“.

Be orlaivių šventėje galima pamatyti ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Karinių jūrų pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų technikos ekspozicijas, įvairią ginkluotę, laivo povandeninių minų paieškos ir išminavimo robotus, kitą ginkluotę ir karinę techniką, kurią demonstruoja įvairūs Lietuvos kariuomenės daliniai bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai.

KAM pranešime nurodoma, jog savo istoriją jau 100 metų skaičiuojančios Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos formuojamos iš profesinės karo tarnybos, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių ir civilių tarnautojų, kurie aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose, pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo projektuose bei renginiuose, visuomenės gyvenime.

Kaune įsikūrusi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadovybė ir Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba kartu su Oro erdvės ir kontrolės centru, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depas ir Aviacijos bazė dislokuoti Šiauliuose, o Oro gynybos batalionas – Radviliškyje.

Per savo istoriją Lietuvos karo aviacija turėjo išskirtinai pasižymėjusių asmenybių – inžinieriai brg. gen. Antanas Gustaitis ir vyr. ltn. Jurgis Dobkevičius serijomis kūrė ir gamino savo lėktuvus, kpt. Pranas Hiksas buvo pirmasis lietuvis karo lakūnas, kuris savarankiškai skraidė Lietuvos karo aviacijos lėktuvais, ltn. Juozas Kumpis buvo pirmasis ir vienintelis karo lakūnas, žuvęs Nepriklausomybės kovose, kpt. Vladas Morkus pirmasis atliko šuolį parašiutu, kpt. Romualdas Marcinkus 1940 m. įstojo į Prancūzijos kariuomenės oro pajėgas, vėliau į Didžiosios Britanijos Karališkąsias oro pajėgas ir naikintuvu „Hurricane“ fronte vykdė kovinius skrydžius, dalyvavo oro mūšiuose su nacių karo aviacija, teigiama KAM pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi