Lietuvoje

2019.07.26 16:00

Šių studijų programų neliks: liūdniausia dviem universitetams

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.26 16:00

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas sulaukus kvietimų studijuoti paaiškėjo, kad kone pusšimtis studijų programų liko be studentų. Daugiausia tokių – Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetuose bei Panevėžio kolegijoje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, 52 valstybinėse aukštosiose mokyklose siūlomos studijų programos nepasiekė nustatyto studentų skaičiaus.

Kaip informuoja ŠMSM, daugiausia tokių programų yra Klaipėdos (KU) ir Vytauto Didžiojo universitetuose (VDU) bei Panevėžio kolegijoje (PK). Čia reikiamo studentų skaičiaus nesulaukė po 8 studijų programas. Pavyzdžiui, į Panevėžio kolegijos kelių inžinerijos bei teisės programų finansuojamas vietas nepretendavo nė vienas stojantysis.

Kauno technologijos universitete (KTU) reikiamo studentų skaičiaus nesurinko 5 studijų programos. „Į vieną jų – sociologijos ir psichologijos – nepretendavo nė vienas valstybės finansuojamą vietą pasirinkęs stojantysis“, – teigė ŠMSM atstovai.

Po keturias nerentabilias programas turi Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) ir Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK). Stojančiųjų taip pat nepritraukė trys Vilniaus universiteto (VU) programos, kurių dvi – VU Kauno fakulteto.

„Po dvi nerentabilias programas turi Mykolo Romerio universitetas (MRU), Šiaulių universitetas (ŠU), Utenos kolegija (UK) ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK). Po vieną nerentabilią studijų programą yra Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), Lietuvos sporto universitete (LSU), Alytaus kolegijoje (AK) ir Marijampolės kolegijoje (MK)“, – komentavo ministerijos atstovai.

Studentų nepritraukė ir trys nevalstybinių aukštųjų mokyklų programos. Daugiausia nepatrauklių programų nevalstybinėse aukštosiose mokyklose turi Kazimiero Simonavičiaus universitetas. Čia tokių programų yra šešios. Keturios studijų programos studentų nesulaukė LCC tarptautiniame universitete, o dvi – Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje.

Toliau pateikiame nerentabilių studijų programų sąrašą:

AK: automobilių techninis eksploatavimas;

KTU: industrinių technologijų vadyba, pastatų inžinerinės sistemos, sociologija ir psichologija, šilumos energetika ir technologijos, taikomoji fizika;

KU: aplinkos inžinerija, elektros inžinerija ir robotika, kūno kultūros ir sporto pedagogika, laisvalaikio sportas, logistika, politikos mokslai, rekreacija ir turizmas, visuomenės sveikata;

KVK: ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, mechanikos inžinerija, pradinio ugdymo pedagogika, transporto logistika;

LSMU: sveikatos informatika;

LSU: kūno kultūra;

MK: verslas anglų kalba;

MRU: tarptautinis verslas ir muitinės logistika, teisė ir penitencinė veikla;

PK: elektromechanika, elektros ir automatikos įrenginiai, grožio terapija, inžinerinė vadyba, kelių inžinerija, kompiuterių tinklų administravimas, tarptautinis verslas, teisė;

ŠU: verslo administravimas, viešasis administravimas;

ŠVK: automobilių techninis eksploatavimas, mechatronika, multimedijos technologijos, odontologinė priežiūra;

UK: odontologinė priežiūra, transporto verslas;

VDU: akvakultūros technologijos, biochemija, filosofija ir politinė kritika, ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika (Vilniuje), kultūros ir turizmo vadyba, sociologija ir antropologija, viešasis administravimas, žemėtvarka;

VTDK: energijos inžinerija, kelių inžinerija;

VU: socialinė politika, ekonomika ir vadyba (KNF), kultūros ir kūrybos industrijų vadyba (KNF).

Sulaukė kvietimų studijuoti

Portalas LRT.lt primena, kad penktadienį stojantieji į aukštąsias mokyklas sulaukė kvietimų studijuoti. Kvietimus gavo 10 914 jaunuolių, pretenduojančių studijuoti universitetuose, ir 9 489 – kolegijose. Šiemet bendrojo ugdymo mokyklose įteikti 21 983 atestatai.

Gausiausio stojančiųjų skaičiaus sulauks Vilniaus universitetas, nemažai jų bus ir Kauno technologijos bei Vilniaus Gedimino technikos universitetuose. Kolegijose pagal kviečiamųjų skaičių pirmauja Vilniaus ir Kauno kolegijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.