Lietuvoje

2019.07.26 12:06

Nausėda Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė karininko-leitenanto laipsnius

Dainora Karklytė, ELTA 2019.07.26 12:06

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį sostinės Daukanto aikštėje iškilmingos ceremonijos metu Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (LKA) absolventams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį.

Ceremonijos metu buvo apdovanotas geriausias akademijos absolventas – ja tapo Liveta Aleksaitė, kuriai laikinai pareigas einantis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis įteikė kardą, simbolizuojantį kario garbę. Absolventei taip pat įteikta piniginė premija.

Vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas prezidentas G. Nausėda ceremonijos palinkėjo tobulėjimo, pasitikėjimo ir tapti geriausiais specialistais.

„Lietuvos kariuomenė bus stipri, kiek stiprūs bus jos karininkai”, – sakė G. Nausėda, pridūręs, jog Lietuva didžiuojasi savo šalies kariškiais, nes Lietuvos karininkai, pažymėjo prezidentas, visada buvo ir bus pirmosiose Tėvynės gynimo linijose.

Tuo tarpu R. Karoblis taip pat pasveikino karininkus ir pasidžiaugė, kad tarp LKA absolventų yra ir merginų.

„Krašto gynyba nėra vyrijos monopolis ir savo pavyzdžiu jūs tai dar kartą įrodėte”, - sakė R. Karoblis, palinkėjęs karininkams sėkmės, ryžto bei iššūkių įveikimo.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys taip pat pasveikino leitenantus, pabrėžęs, kad žiūri į absolventų rikiuotę su viltimi.

„Mūsų stiprybė yra ne ginklai ar technika, bet gerai parinkti, motyvuoti ir pilietiški kariai”, – kalbėjo V. Rupšys, palinkėjęs absolventams sėkmingai įsilieti į Lietuvos kariuomenę.

Geriausia LKA absolventė L. Aleksaitė savo kurso vardu padėkojo visiems palaikiusiems, savo šeimoms bei bendražygiams ir LKA bendruomenei.

„Mes kartu nuėjome šį ilgą, bet ne visada lygų kelią”, – sakė leitenantė L. Aleksaitė.

Penktadienį pirmuosius laipsnius gavo 26-oji LKA absolventų laida – kariūnų kuopa, kuriai buvo suteiktas Saulės mūšio vardas. Ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei bei ją negailėdami jėgų bei gyvybės ginti prisiekė 41 vaikinas ir 9 merginos. Tradiciškai kasmet prie kariūnų ramovės absolventai sodina ąžuoliuką. Ramovėje absolventams taip pat įteikiami bakalauro aukštojo mokslo diplomai.