Lietuvoje

2015.07.15 18:44

Vilniaus taryba išimties tvarka suteikė būstą ukrainietės šeimai

BNS2015.07.15 18:44

Sostinės taryba nusprendė pritaikyti išimtį ir suteikti socialinį būstą į Lietuvą iš Donecko srities atvykusiai lietuvių kilmės ukrainietei ir jos dukrai.

Sostinės taryba nusprendė pritaikyti išimtį ir suteikti socialinį būstą į Lietuvą iš Donecko srities atvykusiai lietuvių kilmės ukrainietei ir jos dukrai.

Beveik 33 kvadratinių metrų ploto būstas Lazdynų mikrorajone, Architektų gatvėje, suteiktas Ukrainos pilietei Irynai Skrebutenas ir jos nepilnametei dukrai Kristinai. Jos yra Ukrainos pilietės ir neturi pabėgėlių statuso, bet turi laikinus leidimus gyventi Lietuvoje ir glaudžiasi Vilniaus vidurinėje mokykloje „Lietuvių namai“.

Moteris savo prašyme nurodo, kad jos tėvas yra kilęs iš Lietuvos, ji šiuo metu neturi jokio turto, o karo metu prarado turėtą darbą Donecke, dukra nebegali eiti į mokyklą. Šeima buvo priversta gyventi nuolat bijodama, todėl atvyko į Lietuvą.

„Mano mieste šiuo metu vyksta karas, baisu išeiti į gatvę, gyvenamieji rajonai apšaudomi vis dažniau ir dažniau. Proukrainietiškai nusiteikę piliečiai yra persekiojami, atvirai reikšti savo nuomonę tapo nebeįmanoma“, – nurodo moteris.

„Prašau nepriklausomos Lietuvos valstybės atsakingų asmenų pagalbos ir galimybės suteikti nuolatinę ar laikiną gyvenamąją vietą mano tėčio tėvynėje“, – prašyme priduria ji.

Sprendimo oponentai tvirtino, kad suteikiant tokią išimtį sukuriamos nelygios sąlygos, nes dalis žmonių socialinio būsto laukia metų metus. Tuo metu dalis valdančiųjų tvirtino, kad šis sprendimas yra „politinio solidarumo gestas“.

Vilniaus savivaldybė šiuo metu turi 1217 socialinių būstų, kurie skiriami socialiai remtiniems asmenims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.