Lietuvoje

2015.07.15 18:19

V. Uspaskichas nepasirodė teisme, nes išvyko į Rusiją

BNS2015.07.15 18:19

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas trečiadienį neatvyko į Lietuvos apeliacinio teismo posėdį sukčiavimo byloje, nes lankosi Rusijoje.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas trečiadienį neatvyko į Lietuvos apeliacinio teismo posėdį sukčiavimo byloje, nes lankosi Rusijoje.

„V.Uspaskichas nurodė, kad negali dalyvauti ir sutinka, kad posėdis vyktų jam nedalyvaujant. Renginys susijęs su jo statyta cerkve Urdomoje, jis veda renginį“, – posėdyje pranešė teisėja Violeta Ražinskaitė.

Parlamentaras Vytautas Gapšys BNS sakė, kad V.Uspaskichas į Lietuvą turėtų grįžti dar šį mėnesį.

„Rugpjūčio 1 dieną „Vikondos“ 25-metis. Ar įsivaizduojate jubiliejų be V.Uspaskicho?“, – BNS sakė „darbietis“.

Generalinė prokuratūra nemano, kad V.Uspaskichas išvyko į Rusiją norėdamas išvengti teismo.

„Ne, ne, jis per daug, matyt, vertina savo pareigas ir Europos Parlamente, ir Lietuvoje, aš nemanau, kad pasislėps“, – žurnalistams sakė prokurorė Nijolė Frolova.

V.Uspaskichui yra skirtas piniginis užstatas – maždaug 144 tūkst. eurų.

Teismo posėdyje trečiadienį kalbas pasakė parlamentaro V. Gapšio advokatas Saulius Juzukonis ir partijos buvusios buhalterės Marinos Liutkevičienės advokatai Marius Zabita ir Jonas Vilgemas Pliugžma.

S. Juzukonis prašė išteisinti jo ginamąjį, sakydamas, kad prokuratūra nenustatė tokių jo kliento veiksmų, kurie būtų sukėlę byloje minimą žalos dydį.

Tuo metu M.Liutkevičienės advokatas M. Zabita sakė, kad, jo manymu, šia byla siekta sukompromituoti Darbo partiją. Jis prašė teisėjų atsargiai vertinti pagrindinės bylos liudytojo Nijolės Steponavičiūtės parodymus, nes jie esą nenuoseklūs. Kitas nuteistosios gynėjas J. V. Pliugžma sakė, kad M.Liutkevičienės vaidmuo byloje nepagrįstai sureikšmintas. Jeigu teismas ir pripažintų moterį kalta, advokatas prašo atsižvelgti, kad bylos procesas užsitęsė devynerius metus ir skirti švelnesnę bausmę.

Prieš dvejus metus – 2013 metų liepos 12 dieną – už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui Vilniaus apygardos teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, V. Gapšiui – per 10 tūkst. eurų baudą. M.Liutkevičienė tuomet nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme. Pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė tiek nuteistieji, tiek prokuratūra.

Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas Apeliaciniam teismui pasiūlė nuteisti Darbo partijos įkūrėją V.Uspaskichą šešerių metų laisvės atėmimo bausme, parlamentarui V. Gapšiui skirti pusantrų metų bausmę jos vykdymą atidedant dvejiems metams, M.Liutkevičienei – vienų metų bausmę, vykdymą atidedant dvejiems metams.

Taip pat S. Verseckas siūlo Darbo partijai skirti apie 376 tūkst. eurų baudą.

Prokuroras siūlo bausmes sugriežtinti, o kaltinamieji prašo juos išteisinti, teigdami, kad tai politinė byla.

Teismas byloje paskelbė pertrauką iki rugsėjo 18 dienos. Tądien savo kalbas sakys dar trys advokatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.