Lietuvoje

2019.07.26 10:48

Šiaulių pareigūnai išaiškino 82,6 tūkst. eurų pasisavinusius sukčius

BNS2019.07.26 10:48

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai išaiškino sukčius, kurie iš vienos bendrovės vadovės pasisavino 82,6 tūkst. eurų.

Kaip penktadienį pranešė Šiaulių apskrities policija, pavyko atgauti apie 50 tūkst. eurų iš pasisavintų pinigų.

Policija sulaikė du įtariamuosius, tačiau neatmetama, kad jų gali būti daugiau.

Policininku ir banko darbuotoju apsimetę asmenys pinigus iš 40-metės bendrovės vadovės išviliojo liepos 9 dieną, pranešę, kad moteris esą pametė savo asmens tapatybės kortelę ir ja kažkas bando pasinaudoti, prisijungti prie jos banko sąskaitos ir ją ištuštinti.

Išgavę iš moters banko duomenis, jie iš asmeninės ir bendrovės sąskaitų pasisavino pinigus, kurie nukeliavo į vienuolikos visoje Lietuvoje gyvenančių gavėjų sąskaitas.

Nustatyta, kad dalis šių pinigų gavėjų susigundė socialiniuose tinkluose reklamuota galimybe per dieną užsidirbti po 50 eurų.

Nuvykę pas vieną iš šių gavėjų, bankomate Šiauliuose 13,6 tūkst. eurų išgryninusią moterį, pareigūnai sulaikė vyrą, atvykusį šių pinigų pasiimti.

37-erių kaunietis buvo sulaikytas, o jo BMW automobilyje rasta dar 13,6 tūkst. eurų, įtariama, paimtų iš kito asmens.

Vyras uždarytas į areštinę, jis suimtas trims mėnesiams.

Šiaulių tyrėjai kreipėsi pagalbos į kolegas kituose miestuose, kad jie susisiektų su kitais pinigus gavusiais žmonėmis ir paimtų į jų sąskaitas pervestas ir išgrynintas lėšas, o sąskaitas, iš kurių pinigai nebuvo išgryninti, paprašyta įšaldyti.

Per kitas dvi dienas Šiaulių pareigūnai su kolegomis iš kitų miestų atliko kratas Kaune, Rietave, Tauragėje, Utenoje, Radviliškyje, Vilkaviškyje pas asmenis, kurie šioje sukčiavimo aferoje, manoma, dalyvavo ne atsitiktinai, o turėjo sąsajų su nuteistaisiais ir šiuo metu atliekančiais bausmę pataisos namuose.

Pas vieno kalinamojo žmoną rasta 8 tūkst. eurų. Kokiu būdu jie įgyti, bus aiškinamasi tyrimo metu.

Šioje byloje suimtas ir dar vienas įtariamasis. Tai – 18-metis Kauno gyventojas, į jo sąskaitą padaryta daug pervedimų, be to, jis figūruoja dar ne viename sukčiavimo atvejyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.