Lietuvoje

2015.07.15 18:30

Kuršių mariose apvirto jachta, nerandama dingusios moters

15min.lt2015.07.15 18:30

Specialiosios tarnybos sukeltos ant kojų – Kuršių mariose apvirto jachta. Du vyrus žvejams pavyko išgelbėti. Ieškoma laivu plaukusios moters.

Specialiosios tarnybos sukeltos ant kojų – Kuršių mariose apvirto jachta. Du vyrus žvejams pavyko išgelbėti. Ieškoma laivu plaukusios moters.

18.21 val. Moters nerandama

Narai jau apžiūrėjo nuskendusios jachtos vidų, tačiau ten moters kūno nerado. 

„Kiek žinau, narams sunku apžiūrėti visas jachtos vietas, tačiau, pirminiais duomenimis, viduje nieko nerasta. Dabar siunčiamas dar vienas pasieniečių laivas šukuoti Kuršių marių ir tariamasi, kad į pagalbą pakiltų karinių oro pajėgų sraigtasparnis, žvalgysiantis marias iš viršaus“, – pasakojo Giedrius Mišutis VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas

Papildyta 17.21 val. Pagal saugios laivybos taisykles išplaukti žvejoti ar pramogauti į Kuršių marias, kitus pasienio ruožo vidaus vandenis be VSAT išduotų vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų draudžiama. Kol kas VSAT nepranešė, ar toks leidimas buvo išduotas nuskendusiai jachtai.

Minijos kaime įsikūrusio jachtų klubo atstovai svarsto, kad tai galėjo būti ir jų klubui priklausanti jachta.

„Mūsų klubui priklauso 30 jachtų. Šiuo metu išplaukusios 6 jachtos. Dar nežinome visos informacijos, ar tai galėtų būti mūsiškė jachta“, – svarstė klubo budinti Rasa Timukienė.

Du vyrai išgelbėti

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Situacijų koordinavimo skyriaus pareigūnų teigimu, nelaimė užfiksuota 14 val. 20 min.

Žvejai Kuršių mariose pastebėjo apvirtusią jachtą ir iš vandens išgelbėjo du vyrus, juos nuplukdė į Mingės uostą. Iš ten apie nelaimę pranešta Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Palangos užkardai.

Paskambinęs vyras informavo apie nuskendusią jachtą ir apie tai, kad jam į savo plaukiojimo priemonę pavyko įkelti du asmenis, pranešė VSAT. Vėliau jie buvo atplukdyti į Mingės kaimą. Pagal pirminę informaciją jachtoje dar buvo moteris.

Vos gavę šį pranešimą Palangos pasieniečiai informaciją perdavė kolegoms PAR ir Neringos užkardos pasieniečiams, vykdantiems sienos su Rusija apsaugą Kuršių mariose. Buvo informuotos ir kitos specialiosios tarnybos.

Ieškoti jachtos nedelsiant išskubėjo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai su greitaeigiu kateriu „Boomeranger“.

Jie laivą rado – maždaug 3 kilometrų atstumu nuo Ventės rago. Iš vandens kyšojo tik metras-pusantro jachtos stiebo – pati jachta yra nuskendusi į 5-6 metrų gylį. Žmonių aplink nebuvo.

Pasieniečiai kateriu nuvyko į Uostadvarį, kur paėmė ugniagesių narus. Tuomet „Boomeranger“ vėl grįžo prie nuskendusios jachtos, kur apie 16 val. 30 min. narai po vandeniu pradėjo apžiūrą. Kurį laiką jiems trukdė blogos oro sąlygos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.