Lietuvoje

2015.07.15 16:12

Sulaikyti verslininkai, bandę 14 tūkst. eurų papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją

BNS 2015.07.15 16:12

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sulaikė du įmonių vadovus ir savininkus, kurie bandė 14 tūkst. eurų papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sulaikė du įmonių vadovus ir savininkus, kurie bandė 14 tūkst. eurų papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją.

Anot STT, kyšis buvo pasiūlytas už tai, kad atliekamas tyrimas būtų palankus draudžiamu susitarimu viešuosiuose pirkimuose įtariamoms įmonėms. STT pranešime įmonės neįvardijamos.

STT teigimu, už nustatytus konkurencijos pažeidimus įmonėms gresia bauda, galinti siekti 10 proc. bendrųjų metinių pajamų ir sustabdytas Europos Sąjungos paramos lėšų išmokėjimas – apie 174 tūkst. eurų.

„Ši korupcinė nusikalstama veika atskleista STT aktyviai ir betarpiškai bendradarbiaujant su Konkurencijos taryba“, – teigiama STT pranešime spaudai.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas savo ruožtu teigė, kad džiaugiasi, jog „Konkurencijos tarybos ekspertai yra ne tik puikūs konkurencijos teisės žinovai, bet ir sąžiningi žmonės“.

„Tuo pačiu noriu priminti gerokai saugesnius būdus nei kyšio davimas išspręsti konkurencijos problemas: įmonė, pirmoji pranešusi apie konkurenciją ribojusius susitarimus, tikėtina, bus atleista nuo baudos arba bauda jai bus ženkliai sumažinta. Kviečiu visus ūkio subjektus, įtarusius konkurencijos pažeidimą, nedvejoti ir drąsiai kreiptis į Konkurencijos tarybą“, – pranešime spaudai teigė Š.Keserauskas.