Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.25 16:21

Įtariama, kad vienos Kauno rajono vandenvietėse padidėjo arseno kiekis

LRT.lt 2019.07.25 16:21

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama apsaugoti vartotojus, laikinai uždraudė naudoti maistui geriamąjį vandenį, UAB „Giraitės vandenys“ tiekiamą iš Naujatrobių vandenvietės (Kauno r.). Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 39 Naujatrobių kaimo gyventojai, rašoma pranešime.

Sprendimas priimtas UAB „Giraitės vandenys“ informavus, jog pagal savikontrolės reikalavimus ištirtuose vandens mėginiuose, atrinktuose iš Naujatrobių vandenvietės gręžinio ir šio kaimo vartotojo, nustatytas padidintas arseno kiekis. Mėginyje, paimtame iš gyvenamojo namo virtuvės čiaupo, rasta 13,7µ/l, o mėginyje iš vandenvietės gręžinio – 11,23µ/l arseno, kai maksimali leistina norma – 10 µg/l.

Įvertinus, kad savikontrolės tyrimus įmonė atliko neakredituotoje laboratorijoje, paimti pakartotiniai valstybiniai mėginiai, nustatytiems rezultatams įvertinti.

Gyventojai supažindinti su draudimu, jiems paaiškinta, kad kurį laiką vandenį bus galima naudoti tik buitinėms reikmėms. UAB „Giraitės vandenys“ įsipareigojo kasdien pristatyti vartotojams kokybiško geriamojo vandens, išfasuoto talpose po 5 litrus, kol bus atlikti pakartotiniai tyrimai ir geriamasis vanduo atitiks reikalavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi