Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.20 10:01

Dešimtosios Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės akimirkos – specialioje kanalo LRT LITUANICA transliacijoje

2015.07.20 10:01

Nuo 1956 metų rengiama Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventė šiemet vyko dešimtąjį kartą. Liepos 5 dieną Ilinojaus universiteto paviljone Čikagoje pasirodė net 65 chorai – beveik 1400 balsų iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, gražiausias šventės akimirkas kviečiame stebėti kanalu LRT LITUANICA.

Nuo 1956 metų rengiama Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventė šiemet vyko dešimtąjį kartą. Liepos 5 dieną Ilinojaus universiteto paviljone Čikagoje pasirodė net 65 chorai beveik 1400 balsų iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, gražiausias šventės akimirkas kviečiame stebėti kanalu LRT LITUANICA.

Didingame renginyje taip pat koncertavo kviestiniai svečiai – Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“, Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos mergaičių choras „Viva Voce“ ir Vilniaus mokytojų namų mišrus choras „Bel Canto“. Savo pasirodymais šventės programą praturtino talentinga įvairių stilių atlikėja Rasa Serra bei daugybe instrumentų, daugiausia – pučiamaisiais, grojantis virtuozas Saulius Petreikis.

Dainų šventės organizatorių priėmime, be garbių svečių iš Lietuvos, dalyvavo ir NBA žvaigždė, prisiekęs Lietuvos ir roko grupės „Grateful Dead“ gerbėjas Billas Waltonas.

„Tai yra nuostabus kultūrinių mainų sandoris, kai visi susirenka pabūti kartu ir švęsti. Minėti šventę, kuri, pasirodo, yra įmanoma. Smagu matyti, kaip toli buvo nueita ją kuriant. Puikūs kultūriniai mainai, žmogiškumas, muzika ir dvasia. Nekantrauju, kada ši šventinė dvasia persmelks visą orą ir mano sielą bei širdį užpildys meile“, – prieš prasidedant dainų šventei teigė Billas Waltonas.

„Dažnai patys lietuviai turi tam tikrą nevisavertiškumo jausmą. Labai svarbu, kad tautiečiai galėtų didžiuotis savo prigimtimi ir kad galėtų dalyvauti aukšto lygio renginiuose, išaukštinančiuose vieną esminę lietuvio prigimties dalelę – lietuvišką dainą. Mus, lietuvius, daina per amžius lydėjo ir džiaugsme, ir skausme, suteikė jėgų ir vilties – vien tai, kad Lietuvos dainų šventės vyksta jau daugiau kaip 90 metų, daug pasako“, – teigia šiųmetės Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės režisierius Vytas Čuplinskas.

Svarbiausias faktas, nulėmęs dešimtosios dainų šventės Čikagoje viziją ir dvasią, – 25-erių metų atkurtos Lietuvos nepriklausomybės sukaktis, lietuvių išgyventa „dainuojanti revoliucija“, įėjusi ne tik į Lietuvos, bet ir pasaulio istoriją. Šią temą atskleidė šventės vaizdo bei įgarsinimo specifika.

Didžiuliame ekrane buvo matoma viskas, ko reikėjo žiūrovui, kad jis – ypač nekalbantis lietuviškai – suprastų, kas vyko koncerto scenoje: subtitrai, kūrinių pristatymas, įvairiausiomis vaizdo priemonėmis sukurta galimybė žiūrovui neskubant susikaupti bei įsijausti į skambėjusius kūrinius. Arba tiesiog iš ekrano sklidusi tyla, padėjusi patirti šventės dvasią.

Svarbiausio dainų šventės kūrinio – specialiai renginiui Kęstučio Daugirdo bei Rugilės Kazlauskaitės parašytos kantatos „Dainuojanti revoliucija“ – inscenizacija, LRT Lituanicos laidos „Pasaulio lietuvių žinios“ kūrbinės grupės  teigimu, suvirpino renginio žiūrovų širdis ir paliko neišdildomus įspūdžius.

Dešimtosios Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės „Padainuosim dainų dainelę! filmo-koncerto transliacija – jau šį penktadienį, minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną, per LRT Lituanicą 21.00 val. Lietuvos laiku, 19.00 val. Londono laiku, 14.00 val. Niujorko laiku, 13.00 val. Čikagos laiku.

Filmą-koncertą bus galima matyti ir portale LRT.lt.

Anonsas: https://youtu.be/dQwtOmiNa38

LRT Lituanicą galima matyti: /apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi