Lietuvoje

2019.07.25 14:49

„Valstietis“ Jarutis sako, kad Seime bus balsuojama dėl Vyriausybės programos

Valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos lyderio pavaduotojas Jonas Jarutis sako, kad atnaujintas Ministrų kabinetas įgaliojimus gaus Seime rugpjūčio pabaigoje balsuojant dėl Vyriausybės programos.

Pasak jo, to pageidavo prezidentas Gitanas Nausėda.

„Prezidentūra išreiškė norą daugiau pabendrauti su būsimais ministrais ir pasirinktas variantas buvo (tvirtinti Ministrų kabinetą) per Vyriausybės programos tvirtinimą“, – žurnalistams Seime sakė J. Jarutis.

„Dabar renkami parašai ir, manau, bus surinkti, kad neeilinė sesija bus rugpjūčio 20 dieną“, – pridūrė jis, Seimui baigus pratęstą pavasario sesiją.

Prieš kelias savaites dėl naujos koalicijos sutarę valdantieji nusprendė pakeisti mažiausiai tris ministrus – susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio.

Viešai įvardyta, kad šioms ministerijoms vadovauti siūlomos Lenkų rinkimų akcijos atstovų Vladislavo Kondratovičiaus, Jaroslavo Narkevičius ir „socialdarbiečio“ Andriaus Palionio kandidatūros.

Seimui teks balsuoti dėl Vyriausybės programos, jeigu bus pasirinktas variantas pakeisti tris ministrus iš karto, o ne tai daryti prezidentui patvirtinus senąjį kabinetą. Politikai šį variantą vadina ilguoju Vyriausybės tvirtinimo scenarijumi, premjerui šią savaitę laimėjus pasitikėjimo balsavimą Seime.