Lietuvoje

2019.07.25 11:28

Seimo NSGK vadovu paskirtas Gaižauskas, aistrų sukėlė Kirkilo įrašymas į komitetą

Jūratė Skėrytė, BNS2019.07.25 11:28

Seimas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku ketvirtadienį patvirtino „valstietį“ Dainių Gaižauską.

Jis šiose pareigose pakeitė Vytautą Baką, prieš kelias savaites pasitraukusį iš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos ir todėl praradusį komiteto pirmininko postą.

Už D. Gaižausko paskyrimą balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo du, 11 susilaikė.

Ketvirtadienį taip pat papildyta NSGK sudėtis, į šį komitetą iš Kultūros komiteto perkeliant Seimo vicepirmininką „socialdarbietį“ Gediminą Kirkilą.

Buvęs NSGK pirmininkas V. Bakas pareiškė, kad G. Kirkilo darbas šiame komitete kels pavojų komiteto darbui ir jį diskredituos. Anot V. Bako, atliekant parlamentinį tyrimą dėl verslo ir interesų grupių poveikio politikams ir valstybės institucijoms buvo sunku įsivaizduoti, kad oligarchų atstovų Feldmaršalu vadinamas parlamentaras užsiims šios srities politine kontrole.

V. Bako teigimu, visiems žinomi betarpiški G. Kirkilo ryšiai su koncerno „MG Baltic“ prezidentu Dariumi Mockumi, artimos sąsajos su apkaltos Seime sulaukusiu Mindaugu Basčiu.

„Jeigu bus patvirtintas priimtas šiandienos sprendimas, komitete daugumą turės tie žmonės, nuo kurių mes dvejus su pusę metų gynėme valstybę, tie, kurie pastaruosius dešimtmečius aptarnavo oligarchus“, – prieš balsavimą tvirtino V. Bakas.

Tuo metu pats V. Bakas sulaukė „socialdarbiečio“ Artūro Skardžiaus kaltinimų, kad vadovaudamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui „plovė vienos partijos mundurą“, buvo „konservatorių valios vykdytojas ir jų dangstytojas“.

44 metų D. Gaižauskas iki išrinkimo į Seimą 2016 metais dirbo įvairiose pareigose policijoje, buvo Marijampolės policijos Imuniteto skyriaus vadovu, Kalvarijos policijos komisariato viršininko pavaduotoju kriminalinei policijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.