Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.25 18:49

Sinoptikės prognozė: rugpjūtį alinančių karščių nesulauksime

Rugpjūtį pasitiksime kiek vėsesniais, tačiau, palyginus su tipine lietuviška vasara, gana šiltais orais, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. „Alinančių karščių nesulauksime“, – sako ji.

– Savaitgalis prognozuojamas gana šiltas. Po truputį įsibėgėjo liepa?

– Tikrai nealina tokie karščiai, kaip Europoje, bet visgi einame didelės šilumos link.

Per šią savaitę oras gerokai įkaito ir sušildė Baltijos jūrą – vakar ryte vandens temperatūra siekė 19 laipsnių. Vis labiau oro temperatūra kaitins ežerų, upių ir jūros vandenį. Bus išties malonu, kai vyraus 30 laipsnių karštis, o vandens telkinių temperatūra sieks 20 laipsnių.

Liepos 25-ąją Lietuvoje yra užfiksuota ir didesnė kaip 34 laipsnių temperatūra, tad bus šilta, tačiau maksimumo nepasieksime.

– Ko galima tikėtis artimiausiomis dienomis?

– Penktadienį bus išskirtinė diena, nes ciklonas ir žemo slėgio sūkurys sukiosis aplinkui. Vienas iš šiaurės, kitas iš pietų. Lietaus kiekis bus nedidelis, bet didesnėje Lietuvos dalyje tikrai pasirodys. Naktį vietomis, o dieną daugelyje rajonų gali nušniokšti trumpas lietus su perkūnija. Vėjas atsisuks iš šiaurės rytų, tačiau nebus šaltas. Kadangi atplauks daugiau debesų, šilčiau nebus ir oro temperatūra dieną sieks 23–27 laipsnius. Naktį – 13–18 laipsnių.

Su kiekviena savaitės diena bus vis šilčiau. Šeštadienio naktis prognozuojama be lietaus, o dieną sulauksime lietuviškai vasarai būdingų popietinių debesų, todėl vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose, gali trumpai palyti. Naktis bus šiltesnė – oro temperatūra sieks 14–19 laipsnių šilumos. Tokia temperatūra praėjusią savaitę laikėsi dienomis, o dabar ji sušils iki 25–30 laipsnių.

Sekmadienis mažai kuo skirsis nuo šeštadienio. Dieną gali kiek daugiau palynoti, tačiau temperatūra kils ir dieną kaitins 31 laipsnis karščio.

Pirmadienį taip pat numatomi panašūs orai. Mažesnė tikimybė, kad lis. Nors aukšto slėgio sritis yra atkeliavusi iš šiaurės, Europa kenčia, todėl šaltesnis oras iš šiaurės tikrai neatkeliaus ir toliau laikysis 31 laipsnis kaščio.

Panašu, kad tik antradienis bus lietingesnis – savaitės pradžia pasižymės permainingais orais.

Savaitės viduryje sulauksime kiek vėsesnių, tačiau vis tiek neblogų orų.

– Su kokiais orais žengsime į rugpjūtį?

– Į rugpjūtį žengsime su kiek vėsesniais, tačiau, palyginus su tipine lietuviška vasara, gana šiltais orais. Numatomas trumpas lietus. Alinančių karščių nesulauksime – daugiausia oras atkeliaus iš vakarų.

Kaip bebūtų, pirmoji rugpjūčio savaitė prognozuojama truputį šiltesnė ir sausesnė už normą. Kiek lietaus atneš popietiniai debesys, tiek jo ir bus.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi