Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.25 10:02

„Valstiečiai“ eurokomisaru ketina siūlyti Virginijų Sinkevičių

opozicija: pavėlavome; atnaujinta 10.30
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.25 10:02

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nutarė į eurokomisarus siūlyti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams teigė, kad galutinė kandidatūra paaiškės rugpjūtį. Tačiau opozicija sako turinti žinių, kad į derybas dėl svarbiausių portfelių Lietuva smarkiai pavėlavo.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė, kad jei bus teikiama kita kandidatūra, jo vadovaujama frakcija balsuojant parlamente jos nepalaikys. Frakcija V. Sinkevičiaus kandidatūrą, anot R. Karbauskio, palaikė vienbalsiai.

„Mes balsavome, ką matytumėme kandidatu į Europos komisarus. Frakcija vieningai palaiko V. Sinkevičiaus kandidatūrą. Mūsų politinė valia frakcijos, manau ir partijos, būtų, kad jis būtų siūlomas kandidatu“, – sakė R. Karbauskis.

V. Sinkevičius yra ir LVŽS partijos vicepirmininkas. R. Karbauskis sakė, kad jam yra žinoma, jog vienas Lietuvai galimų gauti Europos Komisijos portfelių yra inovacijų.

„Mūsų valstybės pozicija nėra visiškai aiški, bet mes išreiškėme politinę valią“, – teigė politikas.

Pats V. Sinkevičius dėkojo frakcijos kolegoms už pasitikėjimą ir sakė, kad svarstymų buvo įvairių ir jis džiaugiasi palaikymu.

„Kol kas anksti kalbėti. Frakcija išreiškė savo nuomonę, bet nepamirškime, kad yra prezidento sutarimas su ministru pirmininku ir Vyriausybės teikimas. Kai bus nubalsuota Seime, tada ir galėsime kalbėti“, – teigė V. Sinkevičius.

Kandidatas paaiškės rugpjūtį

Tačiau premjeras S. Skvernelis nebuvo linkęs atskleisti kandidatų į eurokomisarus pavardžių. Ministras pirmininkas teigė, kad kandidatų pavardės paaiškės rugpjūtį.

Be to, S. Skvernelis siūlė pirma gauti portfelį, o tik tada teikti kandidatūrą.

„Jeigu mes teiksime kandidatūrą ir bandysime prie kandidato portfelio ieškoti, tai nežinau, ar tai teisingiausias kelias. Mes turime surasti ir gauti tą atsakomybės sritį, kurią mes norime, o tada į tą sritį pasiūlyti patį geriausią kandidatą.

Nestatyti atvirkščiai. Kas iš to, kad kai kurios valstybės jau nominavo, bet gali būti, kad puikus ekonomistas gali gauti sritį susijusią su, pavyzdžiui, vidaus saugumu ir išorės apsauga“, – kalbėjo premjeras, teigdamas, kad derybos tebevyksta.

Opozicija: smarkiai pavėlavome

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis kalbėjo, kad turintis neoficialių žinių iš EPP partijos, kad Lietuva į derybas jau smarkiai pavėlavo.

„Derybos yra pasibaigusios de facto ir mes jose nesudalyvavome. Paskutinė žinia, kurią gavau iš Ursulos von der Leyen biuro, tai kad mums palikti likučiai, kažkas, ko niekam kitam nereikėjo. Tai neoficialios žinios“, – sakė G. Landsbergis.

Anot jo, valdžios nebuvo įvertinta, kad tai itin svarbus postas, o Lietuva neturės nei svarbaus žmogaus, nei posto. Tiesa, jis sakė neturintis priekaištų pačiam V. Sinkevičiui, tačiau teigė, kad kitos valstybės delegavo visiškus politikos sunkiasvorius.

„Latvių atstovas šiandien yra ponas Dombrovskis – tris kartus europarlamentaras, praeitoje kadencijoje ir Europos Komisijos viceprezidentas. Jeigu neklystu, jis yra paprašęs energetikos pozicijos. Įsivaizduokime, kokia yra konkurencija ir su kokiais žmonėmis galinėjamės.

Buvo diskusija Briuselyje, ką Lietuva galėtų deleguoti, kad įsiterptų į diskusiją. Buvo pasakyta, kad net tas pats S. Skvernelis, kuris nėra labai aukštai vertinamas, nes nepriklauso partijai, nekalba angliškai, buvo ne visai teigiamų signalų apie jį, bet jis galėtų būti tas žmogus, kuris įsiterptų į diskusiją“, – kalbėjo G. Landsbergis, pridurdamas, kad į diskusiją įsiterpti galėtų ir tokie politikai, kaip Andrius Kubilius ar Dalia Grybauskaitė, nors pastaroji kandidatūra, anot jo, neįmanoma. Kitos kandidatūros, konservatoriaus teigimu, bus per silpnos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi