Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.24 21:47

Postus paliekantys ministrai tikisi, kad įpėdiniai tęs darbus: rašo net laiškus su darbais

Ketvirtadienį premjeras prezidentui Gitanui Nausėdai turėtų teikti trijų naujų ministrų kandidatūras. Į susisiekimo ministrus lenkų rinkimų akcija deleguoja Vladislavą Kondratovičių, į vidaus reikalų – Jaroslavą Narkevičių, o socialdarbiečiai į žemės ūkio ministrus siūlo Andrių Palionį. Postus paliksiantys ministrai teigia, kad jiems svarbiausia, jog įpėdiniai tęstų darbus.

V. Kondratovičiui, jei taps ministru, keisti pakaks tik kabinetą. Dabar jis susisiekimo ministerijoje vadovauja kelių ir oro transporto grupei, anksčiau yra dirbęs šios ministerijos viceministru. V. Kondratovičius žada tęsti dabartinio ministro Roko Masiulio antikorupcinę programą.

„Antikorupcinė visa programa, kurią pradėjo Rokas Masiulis, yra vykdoma iki šiol ir bus toliau tęsiama. Padėtas pagrindas sistemos funkcionavimui, yra sukurta sistema ir, manau, ji veikia efektyviai. Tai yra puikus įrankis tam, kad būtų sutvarkyta kelių kokybė, rastas papildomas finansavimas ir panašiai“, – sako kandidatas į susisiekimo ministrus V. Kondratovičius.

Anot jo, būdamas blaivininkas, diskutuotų ir apie nulio promilių reikalavimą visiems vairuotojams.

„2013 metais buvo įvesta 0 promilių profesionaliems vairuotojams, tada dirbdamas Vyriausybėje viceminsitru prie to labai prisidėjau. Iš tikrųjų diskutuojame šia tema, manau, kad tas klausimas vertas dėmesio, bet iš pradžių reikia kalbėti apie priežastis ir pasekmes – dėl ko tai yra svarbu“, – įsitikinęs kandidatas.

Susisiekimo ministras R. Masiulis išvykęs į vieną paskutiniųjų komandiruočių į Briuselį. Anksčiau jis yra sakęs, jog labiausiai bijo, kad į ministeriją neateitų vadinamieji „senieji bebrai“, prie kurių klestėjo korupcija, tačiau tai, kad jo postas perduotas lenkų rinkimų akcijai, vertina gerai.

Ši partija savo ministrą deleguoja ir į Vidaus reikalų ministeriją, ministru siūlomas seimo narys J. Narkevičius. Dabartinis ministras Eimutis Misiūnas teigia su savo įpėdiniu nėra bendravęs.

„Aišku, norėčiau, kad būtų vykdomi toliau darbai, kurie yra iškelti Vidaus reikalų ministerijos: tai ir turto civilinio konfiskavimo įstatymas, ir ugniagesių viešieji pirkimai, kur dabar gausime finansavimą. Daug tokių klausimų, kur reikia kieto stuburo, aiškios pozicijos. Reikia tikėtis, kad bus ir sėkmė, žiūrėsim, darbai parodys“, – sako E. Misiūnas.

Socialdarbiečių į žemės ūkio ministrus siūlomas A. Palionis teigė, kad jam svarbiausi klausimai pradedant dirbti būtų ministerijos perkėlimas į Kauną, maisto kuponai. Ministras Giedrius Surplys viliasi, kad jo įpėdinis tęs darbus.

„Žinoma, kiekvienas ministras atsineša savo ambicijas, prioritetus ir tai yra normalu ir sveikintina. Tikiuosi, kad susitiksim ir galėsiu perduoti darbus, šiandien kaip tik sėdėjau kabinete ir rašiau tokį kaip testamentą, kur surašiau, kas, mano galva, yra svarbiausia, nežinau, tikiuosi pasinaudos“, – pasakoja G. Surplys.

Premjeras ketvirtadienį planuoja susitikti su prezidentu ir pateikti trijų ministrų kandidatūras.

„Bet kokiu atveju visi nauji ministrai ar seni ministrai privalės vykdyti Vyriausybės programą, ją įgyvendinti. Čia savos politikos galimybių pasireikšti nelabai daug ir yra. Ministrai didelio pasirinkimo neturi, išskyrus tais atvejais, kada prisideda prie Vyriausybės programos parengimo“, – tikina Saulius Skvernelis.

Nors prezidentas buvo išreiškęs norą Vyriausybėje matyti moterų, tikriausiai jų vėl nebus. S. Skvernelis sako, būtų teikęs moteris, jei partijos jas būtų pasiūliusios. Pasak premjero, ir 2016-aisiais formuojant Vyriausybę įkalbėti moteris politikes buvo gana sudėtinga.

Plačiau – reportaže (nuo 12 min.):

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi