Lietuvoje

2019.07.24 20:10

Europą vėl alinantys karščiai atslenka ir į Lietuvą: sekmadienį kils virš 30 laipsnių

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.24 20:10

Dalį Europos užklupo antroji šį vasaros sezoną karščio banga. Šis šilumos pliūpsnis po truputį keliauja ir į Lietuvą, LRT TELEVIZIJAI sako meteorologė Ieva Malūnavičiūtė.

Vidurio Europoje temperatūra dienomis jau kyla virš 35 laipsnių, kai kur net pasiekia 40 laipsnių karščio ribą. Šiuo metu aukščiausia temperatūra yra fiksuojama Prancūzijos pietvakariuose. Artimiausiu metu po truputį ši šilumos banga keliaus ir į mūsų šalį.

Tiesa, rekordinių temperatūrų jau nepasieksime. Termometrų stulpeliai kiekvieną dieną kils į viršų keliais laipsniais.

Ketvirtadienį temperatūra bus apie 23–28 laipsnius šilumos. Šeštadienį temperatūra kils iki 30 laipsnių karščio, o sekmadienį galbūt net šiek tiek daugiau nei 30 laipsnių.

Vėjas bus nedidelis, naktį išvis turėtų būti ramus. Tiesa, dienomis jis šiek tiek stiprės. Atslinks pavieniai lietaus debesys su labai negausiais krituliais. Pajūryje kritulių išvis neturėtų būti, taip pat pasirodys daugiau saulės. Rytinius rajonus dengs šiek tiek tankesni debesys ir tikėtini trumpi lietūs.

Kitos savaitės pradžia bus karšta, bet savaitės viduryje temperatūra šiek tiek kris. Tiesa, atvėsimas bus trumpalaikis – savaitės pabaiga vėl žada karščius.

Plačiau – reportaže (nuo 1 val. 14 min.):

„Laba diena, Lietuva“ Perdegimas darbe – ne iš piršto laužtas išsigalvojimas, o pavojingas sveikatos sutrikimas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.