captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ruošiamasi Neries krantinių atgaivinimui

Neries krantai ir krantinės ne visose upės atkarpose džiugina akį. Vilniaus meras Remigijus Šimašius užsimojo juos sutvarkyti ir savo planais pasidalino trumpos kelionės garlaiviu „Ryga“ pagrindine miesto upe metu.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Neries krantai ir krantinės ne visose upės atkarpose džiugina akį. Vilniaus meras Remigijus Šimašius užsimojo juos sutvarkyti ir savo planais pasidalino trumpos kelionės garlaiviu „Ryga“ pagrindine miesto upe metu .

„Neries krantinė apleista, prieš 40 metų pastatyta, betonas – įgriuvęs, – kalbėjo meras, ranka mostelėdamas į dešinįjį upės krantą, kuriame stovi Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. – Šiandien pasirašome sutartį su aplinkkelio statytojais. Gruntas iš aplinkkelio keliaus į Neries pakrantes, juo bus užlyginamos duobės. Mūsų tikslas – kad dešinysis Neries krantas būtų padengtas normalia asfalto danga, kad kairysis krantas būtų sutvarkytas, bet asfalto dangos ten dar teks palaukti“.

Neries krantai, anot mero, turėtų būti saugūs vaikščioti, kad niekas į vandenį neįkristų, kad žmonės galėtų jais saugiai važiuoti dviračiais.

„Esmė – kad palei upę būtų galima praeiti, prabėgti, pravažiuoti vaikišku vežimėliu“, – sakė meras.

R. Šimašius patikino, kad pieva prie Baltojo tilto išliks. Pastaruoju metu klausiama žmonių, ko ten trūksta – gal laiptelių prie upės, gal dar ko nors.

Upės krantuose bus įkurtos kelios kavinės. Anot mero, gal net reikėtų konkurso, idėjų, kas tam tikrose vietose palei upę galėtų dar atsirasti.

Dešinysis upės krantas bus pradėtas asfaltuoti dar šį rudenį. Kitąmet bus tvarkomas ir kairysis krantas, tiksliau – bus pašalinta betono danga ir vietoj jos tiesiamas asfaltas. Kairiajame krante taip pat bus pašalinti išvirtę, nudžiūvę medžiai.

Į klausimą, ar nekyla grėsmė kai kuriose vietose palei upę esantiems takeliams, kuriuos pamėgo Antakalnio gyventojai, meras patikino, kad tokios grėsmės nėra.

„Pirmiausia bus tvarkomas įgriuvęs betonas. Kur yra „laukiniai“ takai, jie ir liks“, – žadėjo R. Šimašius.

Dalis lėšų Neries krantams tvarkyti bus skiriama iš miesto biudžeto.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...