Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.24 17:56

Kirkilas: Nausėda Astravo AE klausimui skiria daugiau dėmesio nei Grybauskaitė

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.24 17:56

Seime veikianti darbo grupė, besirūpinanti Astravo AE klausimu, trečiadienį pirmą kartą posėdžiavo su naujojo prezidento Gitano Nausėdos patarėjais. Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas sakė manantis, kad G. Nausėda šiam klausimui skiria daugiau dėmesio, nei buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Į Seimo darbotvarkėje neskelbtą posėdį susirinko Seimo bei kitų institucijų atstovai. Kiek anksčiau portalui LRT.lt parlamentaras Gediminas Kirkilas sakė, kad ši darbo grupė dirba jau seniai, o tai – eilinis posėdis.

Jame dalyvavo ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis, prezidento Gitano Nausėdos patarėjai Jaroslavas Neverovičius bei Asta Skaisgirytė-Liauškienė, ministrai Linas Linkevičius ir Žygimantas Vaičiūnas.

G. Kirkilas po posėdžio kalbėjo, kad darbo grupėje aptariami įvairūs su Astravo AE susiję aspektai, o trečiadienio posėdyje pirmą kartą dalyvavo naujojo šalies vadovo patarėjai.

„Supažindinome su tematika, apsitarėme dėl bendrų veiksmų. Prezidento pozicija atrodo aiški. Sakyčiau, kad dabartinis prezidentas dar didesnį dėmesį skiria tam klausimui (nei Dalia Grybauskaitė – LRT.lt). Anksčiau būdavo vienas atstovas, dabar buvo du. Manau, kad taip. Šiek tiek kalbėjome. Buvo jo diskusija su Latvijos prezidentu, Lenkijos, tuo klausimu. Man atrodo, kad taip“, – sakė G. Kirkilas.

Jis teigė, kad grėsmė išlieka tokia pati, Astravo AE yra toliau statoma, tačiau vykdant statybas iškyla problemų, apie kurias darbo grupė buvo informuota.

„Ačiū Dievui, šiek tiek vėluoja, bet grėsmių yra“, – sakė jis.

Laikysis buvusios pozicijos

Prezidento G. Nausėdos atstovai informavo, kad šalies atstovo pozicija Astravo AE klausimų nepasikeitė. Pasak jų, kaip ne kartą teigta anksčiau, prezidentas akcentuoja Astravo AE statybas kaip grėsmę Lietuvos ir visos ES saugumui, energetinei nepriklausomybei.

„Tikimasi visų kaimyninių šalių, ypač pačių artimiausių, paramos ir solidarumo siekiant, kad kaimynystėje nebūtų nesaugaus objekto, nes Astravo AE yra tiesioginis branduolinės saugos grėsmės šaltinis. Taip pat siekiama vieningos pozicijos su Baltijos šalimis ir Lenkija dėl elektros nepirkimo iš nesaugių AE ES kaimynystėje. Kalbant apie dvišalius santykius su Baltarusija, siekiama konstruktyvaus ir artimo dialogo, žinoma, atsižvelgiant į Astravo AE faktorių“, – teigiama prezidento atstovų LRT.lt raštu pateiktame komentare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi