Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.24 13:26

Prezidento komanda sako matanti problemų dėl priimamų įstatymų kokybės

Prieš pora savaičių prisiekusio prezidento Gitano Nausėdos komanda sako matanti problemų dėl Seimo priimamų įstatymų kokybės.

Taip šalies vadovo patarėjas Simonas Krėpšta kalbėjo prezidentui per pirmąsias 12 kadencijos dienų vetavus dvi įstatymų pataisas, kuriomis leista politinėms partijoms bei Prekybos, pramonės ir amatų rūmams neatlygintinai naudotis valstybės ir savivaldos patalpomis.

„Ką pamatėme pačioje pradžioje, tai tikrai yra problemų su įstatymų kokybe. Galima sakyti, kad ji yra vidutiniška“, – BNS trečiadienį sakė Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas.

Pasak prezidento patarėjo, pataisos buvo priimtos nepaisant to, kad joms prieštaravo ir Vyriausybė, ir Seimo komitetas.

„Tokio strateginio požiūrio, kaip matome, trūksta“, – teigė S. Krėpšta.

Jis tvirtino, kad leidimas nemokamai naudotis valstybės pastatais partijoms bei Prekybos, pramonės ir amatų rūmams prieštarautų atsakingo valdymo ir racionalaus turto panaudojimo principams.

„Iš savo pusės reaguojame matydami tuos netolygumus ir nepagrįstas išimtis. Taip ir toliau darysime“, – kalbėjo šalies vadovo patarėjas.

Anot jo, prezidentui šiuo metu pateikta pasirašyti apie 80 įstatymų, tarp jų yra „dar keletas kabliukų“, kurie gali būti vetuojami.

G. Nausėdos veto trečiadienį pritarė Seimo Audito komitetas. Galutinį sprendimą priims Seimas, atmesti prezidento veto reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Jeigu Seimas komiteto išvadai pritars, valstybės ir savivaldos patalpomis politinės partijos bei Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje veikiantys Prekybos, pramonės ir amatų rūmai nebegalės neatlygintinai naudotis nuo spalio 1 dienos.

Terminuotos sutartys baigsis, kaip numatyta sutartyse, o neterminuotos, įsigaliojus įstatymui, turės būti nutrauktos.

Rūmai panaudos sutarties pagrindu galės naudotis tik tuo turtu, kuris bus reikalingas valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi