Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.24 11:17

Žemės ūkio ministerija turės nutraukti televizijos laidų pirkimo procedūras

ELTA 2019.07.24 11:17

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) nutraukti pirkimą, kuriuo ji ketino įsigyti televizijos laidų ciklo ir transliavimo paslaugų.

Tarnyba vertinimo išvadoje nurodo, kad nustatytas kvalifikacinis reikalavimas yra netikslus, nes reikalaujamos pajamos, nurodytos skaičiais, skiriasi nuo nurodytų žodžiais.

„Tai turi įtakos tiekėjams teikiant pasiūlymus, o perkančiajai organizacijai – vertinant tiekėjų atitiktį nustatytam kvalifikaciniam reikalavimui“, – konstatuoja VPT.

Tarnyba taip pat nurodo, kad televizijos laidų ciklo kūrimo koncepcijos vertinimo aprašymas pagal skiriamų balų grupes yra nekonkretus. Pasak VPT, aprašyme vartojamos abstrakčios, įvairiai interpretuojamos sąvokos, nepateikti paaiškinimai, kuo praktiškai viena sąvoka skiriasi nuo kitos.

„Pavyzdžiui, kai „paslaugos suteikiamos kokybiškai ir efektyviai“, gali būti skiriama nuo 8 iki 10 balų, o kai „paslaugų efektyvumas bus geras“, gali būti skiriama nuo 4 iki 7 balų (nenurodyta, kaip efektyvumas bus išmatuotas). (…) Vertinimo aprašymai kiekvienoje dalyje neišsamūs, nesusieti su techninės specifikacijos reikalavimais, neinformatyvūs, nenurodantys kiekvieno atskiro balo suteikimo galimybės“, – teigia VPT.

Tarnyba taip pat pastebi, kad nustačius reikalavimą tiekėjams pateikti dviejų televizijos laidų detalią struktūrą ir scenarijus, vertinimo aprašyme vartojamos tik nuostatos – „kūrybiški scenarijai ir nekūrybiški scenarijai, išsamūs scenarijai, neaiškūs scenarijai.”

Kaip nurodoma dokumentuose, tarnybai paprašius paaiškinti, kokie reikalavimai nustatyti laidų struktūrai ir scenarijams, ŽŪM nepateikė prašomos informacijos, o paaiškindama apie scenarijų vertinimą nurodė, kad bus vertinama pagal tuos pačius reikalavimus, kaip ir pirmai koncepcijos daliai, tačiau, anot VPT, pirkimo dokumentuose tokių scenarijų vertinimo nuostatų nėra.

ŽŪM gali šį sprendimą skųsti teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi