Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.24 10:50

Po aršių ginčų Seimo NSGK vadovu išrinktas „valstiečių“ atstovas Gaižauskas

atnaujinta 11.35
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.07.24 10:50

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas išsirinko naują vadovą. Juo tapo „valstiečių“ frakcijos narys Dainius Gaižauskas. Tiesa, šis sprendimas priimtas nelengvai, mat diskusija vyko beveik valandą, opozicija prašė dviejų balsavimų.

NSGK išsirinkti naują vadovą prireikė po to, kai prieš kelias savaites buvęs komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pasitraukė iš valdančiosios „valstiečių“ frakcijos.

Už D. Gaižausko kandidatūrą į NSGK vadovus balsavo 6 komiteto nariai, balsavusiųjų „prieš“ ir susilaikiusiųjų nebuvo. Opozicijos atstovai NSGK – konservatoriai ir liberalai – balsavime iš viso nedalyvavo.

NSGK pirmininko pavaduotoju išrinktas opozicijos atstovas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Tiesa, šie sprendimai buvo priimti ne iš karto, mat konservatoriai L. Kasčiūnas ir Gabrielius Landsbergis NSGK posėdyje prašė dviejų balsavimų. Opozicijos atstovais siūlė, visų pirma, balsuoti dėl pasitikėjimo buvusiu komiteto vadovu V. Baku, o vėliau kitu balsavimu spręsti dėl naujo pirmininko. Vis dėlto, šiai iniciatyvai komiteto nariai nepritarė.

Pasipylė kaltinimai

V. Bakas, dar prieš balsuojant dėl naujos NSGK vadovybės, džiaugėsi, kad komitetas pastaruoju metu dirbo, jo žodžiais, labai greitų pokyčių laikotarpiu.

„Kartais tie pokyčiai vyko keliais lygiais. Manau, kad mums pavykdavo surasti sprendimus, dažnai bendru sutarimu“, – dėkodamas už darbą kolegoms sakė V. Bakas.

Iš „valstiečių“ frakcijos į mišrią Seimo narių grupę neseniai pasitraukęs parlamentas neslėpė esantis nusivylęs „valstiečiais“, kurie dar prieš Seimo rinkimus kalbėjo, kad vienoje koalicijoje su teisiamomis partijomis nedirbs, tačiau vėliau į koaliciją pasikvietė įtarimų sulaukusią partiją „Tvarka ir teisingumas“

„Manau, kad politikoje žodis turi turėti prasmę. Jeigu partija pasako, kad mes neisime su teisiama partija, tai negalima tų įsipareigojimų keisti. Girdžiu, kad tai yra nuomonė, ją galima keisti. Tai nėra nuomonė, tai yra pozicija. Man tai yra kartelė, kurią užkeliame, bet neturėtume nuleisti. [...] Manyčiau, kad politika su teisiamomis partijomis yra vakar dienos politika“, – pažymėjo V. Bakas.

Seimo narys teigė, kad komandoje, kurioje pamirštami įsipareigojimai ir nesilaikoma duoto žodžio, dirbti tiesiog nenorėjo.

Konservatorius L. Kasčiūnas teigė, kad neseniai buvo Švedijoje, kur tos šalies parlamento NSGK vadovauja opozicijos atstovas. Jis patikino manantis, jog tai yra graži tradicija, kurios pavyzdžiu galėtų eiti ir Lietuvos Seimas, palikdamas NSGK vadovo vietą opozicijos ar bent jau mažumos atstovui. Savo ruožtu jis gyrė V. Baką už vadovavimą NSGK.

„V. Bako darbas, lyderystė komitete buvo įspūdinga ir jis galėtų tęsti darbą“, – kalbėjo konservatorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi