Lietuvoje

2019.07.24 09:13

Pranckietis apie Vyriausybės formavimą: moterys turi ir pačios rodyti iniciatyvą

ELTA2019.07.24 09:13

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio manymu, būtų gerai, jeigu Vyriausybėje dirbtų moterų, tačiau, teigia jis, moterys turėtų rodyti daugiau iniciatyvos, jeigu norima politikoje turėti lyčių balansą.

Seimo vadovas atkreipė dėmesį, kad Ursulos von der Leyen tapimas Europos Komisijos (EK) pirmininke yra geras moterų lyderystės pavyzdys.

„Vien tai, kad (Europos. – ELTA) Komisijos pirmininke tapo moteris, jau didžiulė atsvara moteriškumo visoje Europoje. Manau, kad tai labai geras ženklas Europos Komisijoje”, – trečiadienį „Žinių radijui” sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, būtų gerai, jei Ministrų kabinete dirbtų moterų, tačiau, sako V. Pranckietis, reikia daugiau ir pačių moterų iniciatyvos.

„Reikia, kad ne tik mes ieškotume, bet ir moterys stengtųsi, eitų į tuos postus, kad jos rodytų savo iniciatyvą, tada jos galbūt atsirastų. (...) Turbūt visada ieškome ne pagal lytį, ieškome pagal kompetenciją. Tai, manau, nulemia, ką teikia partijos, ir iš partijų pateiktų kandidatų ministras pirmininkas atsirenka”, – kalbėjo V. Pranckietis.

Lietuvoje naujai išrinkus prezidentą ir Vyriausybei grąžinus jam įgaliojimus, iš naujo formuojamas Ministrų kabinetas. Vis dėlto, pasigirdus pirmosioms pavardėms į naujų ministrų postus, viešojoje erdvėje netrūksta kritikos, kad nėra svarstomos moterų kandidatūros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.