Lietuvoje

2019.07.24 07:24

„Valstiečių“ Etikos komisija svarstys Viktoro Pranckiečio elgesį

Jūratė Skėrytė, BNS2019.07.24 07:24

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį svarstys Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesį.

LVŽS priklausantį parlamento vadovą etikos sargams apskundė partijos valdyba.

Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis po valdybos posėdžio praėjusią savaitę Seime žurnalistams sakė, kad Etikos ir procedūrų komisijai nusiųsti Seimo pirmininko vieši pasisakymai, jog jis nesitrauks iš pareigų, nepaisant LVŽS tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai.

Pagal šią sutartį, Seimo pirmininko pareigos teko koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis teigia, kad parlamento vadovą skiria ir atleidžia Seimas, partija negali kištis į šiuos reikalus. Jo dabar einamų pareigų perleidimą „socialdarbiečiams“ V. Pranckietis vadina asmeniniu R. Karbauskio kerštu jam už kritiką.

Pasak R. Karbauskio, Etikos komisija turėtų įvertinti Seimo pirmininko elgesį, ar jo žodžiai ir veiksmai nežemina partijos, jos organų.

Pagal LVŽS įstatus, partijos nariai privalo įgyvendinti jos programą, laikytis įstatų ir vykdyti valdymo organų sprendimus, gerbti kitų LVŽS narių teises, pažiūras ir orumą, neveikti prieš kitą partijos narį, viešajame ir privačiame gyvenime laikytis geros moralės normų.

Etikos sargų sprendimas tėra rekomendacinio pobūdžio, sprendimą dėl V. Pranckiečio likimo partijoje priims LVŽS taryba.

R. Karbauskis anksčiau yra minėjęs neįsivaizduojantis jokio kito sprendimo, kaip tik V. Pranckiečio šalinimas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, nes „kiekvieną dieną žeminama ir partija, ir partijos vadovai“.

V. Pranckietis savo ruožtu teigė, kad jeigu etikos sargai siūlys jį šalinti iš partijos, jis pats ją paliks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt