Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė: imigrantų paskirstymas – tik laikinas problemos sprendimas

ELTA2015.09.08 13:45

Italijoje viešinti Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Afrikos valstybės supranta, jog pasyviu pabėgėlių pasidalijimu esminė nelegalios imigracijos į Europą problema nebus išspręsta.

Italijoje viešinti Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Afrikos valstybės supranta, jog pasyviu pabėgėlių pasidalijimu esminė nelegalios imigracijos į Europą problema nebus išspręsta.

Su Italijos Prezidentu Sergio Mattarella antradienį susitikusi D. Grybauskaitė dar kartą patvirtino Lietuvos pasiryžimą dalyvauti migrantų pasidalinimo programoje. Anot Lietuvos vadovės, su S. Mattarella apie konkrečius Lietuvos įsipareigojimus ir galimus pabėgėlių priėmimo skaičius kalbama nebuvo.

„Tikrai padedame nuimti didelį stresą ir krūvį tiek nuo Italijos, tiek nuo Graikijos, tiek nuo Maltos, tiek nuo visų pietinių Europos valstybių“, – Milane žurnalistams sakė prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, nelegalių imigrantų iš Graikijos ir Italijos paskirstymas po kitas ES šalis yra tik laikinas problemos sprendimas, o vien tik pasyvios pabėgėlių dalybos skatins tik dar didesnį jų antplūdį į Europą. D. Grybauskaitės teigimu, Afrikos šalys taip pat supranta, kad esminės imigracijos iš Šiaurės Afrikos problemos visų pirma turėtų būti sprendžiamas šių valstybių viduje, o ne Europos Sąjungoje.

„Tikrai esame stebimi. Europa yra stebima. Turiu patvirtinimą iš kai kurių Afrikos šalių ambasadorių, kurie ir sako – jeigu taip pasyviai Europa spręs klausimus, tai imigracija ir noras išvažiuoti į Europą tik didės“, – teigė D. Grybauskaitė.

Liepos pradžioje vykusioje neformalioje ES vidaus ministrų taryboje šalys narės pasidalino 20 tūkst. pabėgėlių iš trečiųjų šalių. Lietuva per dvejus metus priims 85 tokius imigrantus. Liepos 20 dieną ministrai tarsis dėl likusių 40 tūkst. Italijoje ir Graikijoje esančių pabėgėlių iš Sirijos ir Eritrėjos.

Premjeras Algirdas Butkevičius anksčiau yra minėjęs, kad Lietuvai greičiausiai teks priimti daugiau nei 250 pabėgėlių.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5