Lietuvoje

2019.07.23 16:03

Lietuvos prezidentas apie Vyriausybės dėlionę: nors mano pavardė Nausėda, aš neužsisėdu

Nausėda: susisiekimo ministru siūlomas V. Kondratovičius, VRM – J. Narkevičius
LRT.lt, ELTA, BNS2019.07.23 16:03

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankosi Latvijoje. Po susitikimo su šios šalies prezidentu Egilu Levitu, jis patvirtino 3 kandidatus tapti ministrais, bet galimo eurokomisaro pavardę nutylėjo.

G. Nausėda sakė, kad su Latvijos vadovu aptarė bendrus infrastruktūros ir energetikos klausimus, o politikų nuomonės „kai kuriais klausimais sutapo, o kai kuriais – ne“.

Lietuvos prezidentas sakė, kad yra susipažinęs su Lietuvoje koalicinę sutartį sudariusių partijų siūlomais naujais kandidatais užimti ministrų vietas Vyriausybėje.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį patvirtino, kad valdantieji susisiekimo ministru pasiūlė buvusį šios ministerijos viceministrą Vladislavą Kondratovičių, o vidaus reikalų ministru – parlamentarą Jaroslavą Narkevičių.

Latvijoje viešintis šalies vadovas taip pat patvirtino, kad žemės ūkio ministru siūlomas Seimo narys Andrius Palionis.

„Šiandien galiu tiesiog konstatuoti faktą, kad tai yra realūs kandidatai, kad partijos, kurios sudarė koalicinę sutartį, pasiūlė šiuos kandidatus, o ar bus jie Vyriausybėje, ar nebus, paaiškės po galutinio pokalbio su jais“, – žurnalistams Rygoje sakė G. Nausėda.

Jis neatskleidė, ar bent vieną ministrės portfelį gaus moteris, tačiau pabrėžė, jog prezidentūra stengiasi rodyti lyčių balanso standartą.

„Šiandien yra daug puikių moterų, kurios puikiausiai galėtų gauti ministro portfelį“, – sakė prezidentas. Jis pabrėžė, jog moterys šiandien neužima ministerijų vadovių postų dėl politinių partijų dėlionės, tačiau neatmetė galimybės, kad Vyriausybėje išvysime bent vieną ministrę.

Komentuodamas situaciją dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, prezidentas pareiškė: „Nors mano pavardė Nausėda, aš neužsisėdu ir nenoriu vienam ar kitam asmeniui rodyti nepalankumą“. G. Nausėda gyrė L. Kukuraičio kompetenciją ir jo atliktus darbus diegiant gerovės valstybės praktikas.

„Aš jam turėsiu daug klausimų. Jei jis į juos atsakys, aš tikrai neturiu jokio asmeninio nusistatymo šio ministro atžvilgiu“, – sakė prezidentas.

Eurokomisarų paieškos

G. Nausėda Lietuvos žurnalistams neatskleidė, kas kandidatuoja tapti eurokomisaru. Jis patvirtino, jog šiuo metu Lietuva turi 3 kandidatus užimti šį postą.

„Pirmiausia mes turime apsispręsti. Blogiausia yra, kai mes patys neapsisprendžiame ir, tiesą sakant, laikas tiksi ir ne mūsų naudai. Kuo greičiau mes apsispręsime, tuo lengviau bus ir naujai Europos Komisijos prezidentei vienaip ar kitaip reaguoti į mūsų kandidatūrą ir, žinoma, tuo lengviau bus mums kalbėtis apie būsimus portfelius“, – sakė G. Nausėda.

Paklaustas, kokių portfelių Lietuva norėtų, šalies prezidentas sakė, kad jie turėtų būti įtakingi.

Jis taip pat sakė manantis, kad galima surasti būdą, kaip atstovauti visoms trims Baltijos valstybėms.
„Manau, kad bet kuriuo atveju naudinga nelipti vieni kitiems ant kojų, todėl neformalus derinimo procesas vyksta. Aš manau, kad surasime būdą, kaip atstovauti mūsų valstybėms kaip įmanoma efektyviau“, – teigė prezidentas.

Prezidentas sakė, jog siekiama „įtakingo“ eurokomisaro posto, nes šiuo metu Lietuva nėra tinkamai reprezentuojama ES valdžios viršūnėje. Tiesa, jis skatino greičiau dedinti kandidatūrą, nes Lietuva kol kas atsilieka derybose dėl Europos Komisijos postų.

G. Nausėda sakė, jog neturi priekaištų susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui: „Tiesiog pagal koalicijos sutartį, šie portfeliai atitenka partijai, kuriai atitenka.“ Prezidentas žurnalistams sakė, jog nedemonstravo neprielankumo Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, tačiau apie šį ministrą kalbėsis su premjeru Sauliumi Skverneliu.

G. Nausėda Latvijoje susitiko su Saeimos pirmininke Inara Mūrniene, premjeru Krišjaniu Kariniu bei lietuvių bendruomene Rygoje.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė vizite į Latviją nedalyvauja.

Populiariausi