Lietuvoje

2019.07.23 13:30

Seimo etikos sargai vadovu išsirinko Antaną Matulą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.23 13:30

Etikos ir procedūrų komisija išsirinko naują pirmininką. Juo tapo konservatorius Antanas Matulas.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) į pirmininkus siūlė Antaną Matulą, o Seniūnų sueiga tiesiog siūlė TS-LKD atstovą. „Valstietė“ Asta Kubilienė siūlė pirmininku rinkti konservatorių Kazį Starkevičių. Tačiau jis Kaimo reikalų komitete užima pirmininko pavaduotojo pareigas, o EPK pirmininkas negali eiti jokių kitų vadovaujamų pareigų. Pats K. Starkevičius sakė nenorintis atsisakyti komiteto pirmininko pavaduotojo pareigų.

„Tenka apgailestauti, nes kalbant apie kolegą A. Matulą, tokie pasisakymai, kaip „žmogus pragertomis smegenimis“ ir kita leksika, neleidžia man balsuoti už. Tų pasisakymų yra daug, jie neetiški, negaliu už jį balsuoti“, – sakė A. Kubilienė.

Socialdemokratų frakcijos atstovė Dovilė Šakalienė kalbėjo, kad iki šiol veikusi EPK buvo pasyvi: „Tikiuosi, kad naujasis komisijos pirmininkas užtikrins aktyvesnį komisijos darbą, turės drąsos, nebijos nepatogių klausimų.“

„Valstietė“ Aušra Papirtienė kalbėjo, kad komisijos vadovas turi būti geras moderatorius, o sprendimus priima visa komisija, ne vienas pirmininkas.

Pats A. Matulas teigė, kad esąs pasiryžęs prisiimti atsakomybę: „Niekas neturi privilegijų. Pažadu, kad posėdžiai bus demokratiški, diskutuosime.“ Jis pripažino anksčiau balansavęs ant etikos normų ribų.

Už A. Matulą pasisakė 7 komisijos nariai, viena jų buvo prieš. Tokiam sprendimui dar turi pritarti Seimas.

Seimo statute numatoma, kad EPK vadovo postas turi priklausyti opozicijos atstovams. Kol Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) nebuvo prisijungusi prie valdančiosios daugumos, komisijai vadovavo šios frakcijos atstovė Rita Tamašunienė. Tačiau sukūrus naują koaliciją, ji ne tik prarado postą, bet ir turėjo išeiti iš komisijos.

Šiuo metu EPK dirba konservatorių atstovai Antanas Matulas ir Kazys Starkevičius, „valstiečiai“ Aušrinė Norkienė, Aušra Papirtienė, Asta Kubilienė ir Virgilijus Poderys, socialdemokratė Dovilė Šakalienė, „socialdarbietis“ Andrius Palionis, „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė bei Mišrios Seimo narių grupės atstovas Andrius Mazuronis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt