Lietuvoje

2019.07.23 21:06

Vieni gabiausių šalies abiturientų: per daug dėmesio skiriama šimtukininkams

Ignas Krupavičius, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.23 21:06

Dar neseniai praūžė brandos egzaminų sesija, o sėkmingiausiai juos išlaikę moksleiviai buvo apdovanoti. 3 šimtukus gavę absolventai stebisi, kodėl dėmesys skiriamas tik šimtukininkams.

„Labas rytas, Lietuva“ studijoje lankėsi vieni gabiausių šių metų abiturientų – Viktorija Baikauskaitė, Vilniaus licėjaus abiturientė, ir Daniel Kaminski, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos moksleivis.

– Jūs ceremoniją, apdovanojimus šimtukininkų, vertinate kritiškai?

V. Baikauskaitė: Man atrodo šiek tiek juokinga. Keista, kad nėra įvertinti tie abiturientai, kurie, pavyzdžiui, gavo 96 balus. Labai keista, kad kviečiami tiktai šimtukininkai. Mano tėtis, sužinojęs, kad gavau 3 šimtukus, paklausė manęs, ar aš noriu stoti į Harvardą. Jis taip suvokia, nors man egzaminai buvo labai nesudėtingi. Man netgi atrodo, kad savimi nusivyliau, kad sugebėjau atitikti tuos standartus. Man buvo liūdna, kad taip gerai parašiau.

Savo tėčiui pasakiau, kad egzaminai iš tikrųjų nėra tokie kaip kitose valstybėse. Čia juos nesudėtinga išlaikyti gerai. Ne viskas taip, kaip atrodo.

D. Kaminski: Labai gerai, kad dauguma moksleivių šiuo metu miega, nes jie pamanytų, kad esame pasikėlę dėl to, kad nėra taip sunku gauti šimtuką iš egzamino. Vis dėlto sutinku su Viktorija, kad skirta šiek tiek per daug dėmesio šimtukininkams. (...) Norėčiau pasakyti, kad už tų padėkų ir rankų paspaudimų slepiasi gerokai rimtesni procesai arba jie turėtų būti.

Vadinasi, valstybė turėtų dėti didesnes pastangas tam, kad moksleiviai turėtų interesą būti čia, Lietuvoje. Kadangi mes judame į tokį tašką, kur mokymasis Lietuvoje, ypač šimtukininkams, tampa netgi ne klausimu, tai tampa savaime atmestinu faktu ir visi kreipiasi į užsienį.

– Vertinant valstybės požiūrį, ką jie turėtų daryti kitaip?

V. Baikauskaitė: Man atrodo, kad neturėtų būti tokios testokratijos, t. y., kad vertinama vien tai, kaip išlaikai egzaminus. Ketinu pasiimti „laisvus metus“ ir vykti į Belgiją, tačiau likus dviem valandoms iki tol, kol užsidarys LAMA BPO, užpildžiau anketą. Kadangi nusprendžiau, kad Lietuvoje pabūsiu bent mėnesį, susipažinsiu su studentais. Man nereikėjo įdėti jokių pastangų – jokio motyvacinio laiško.

Įstosiu vien dėl to, kad turiu gerus rezultatus, kai kitose valstybėse dažnai tenka pasistengti, pakonkuruoti ar tam tikros patirties įgyti tam, kad galėtum įstoti. Lietuvoje to paprasčiausiai nereikia. Mane erzina tai, kad tie žmonės, kurie nesugeba mokytis, jie yra nustumiami į šoną, o tie, kurie sugeba – labai iškeliami. Praktiškai yra patikrinamas tik mūsų gebėjimas kažką išmokti egzaminui.

– Viktorija, žadi metus nestudijuoti. Danieliau, Amsterdame studijuosi komunikaciją. Čia toks modelis? Geriausi moksleiviai pasiima laisvus metus arba studijuoja užsienyje?

D. Kaminski: Nematau kito varianto. Arba pasiimi laisvus metus, arba keliauji studijuoti. Yra tokie variantai. Tiesa, manau, kad imti laisvus metus reikalauja šiek tiek daugiau drąsos, nes atrodo, kad metais atsiliksi, galbūt kažkas keistai pažiūrės. Seneliai tokio dalyko tikrai nesupras.

Plačiau – laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 40 min.:

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Abiturientė Viktorija: juokinga, kad dėmesys skiriamas tik šimtukininkams, kuo prastesni kiti?

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9