Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Po apeliacijų dėl brandos egzaminų įvertinimai dažniau didėja, nei mažėja

BNS 2015.09.08 13:45

Dalies apeliacijų dėl brandos egzaminų rezultatus paskelbęs Nacionalinis egzaminų centras (NEC) nurodo, kad pažymiai dažniau padidėja, nei yra sumažinami.

Dalies apeliacijų dėl brandos egzaminų rezultatus paskelbęs Nacionalinis egzaminų centras (NEC) nurodo, kad pažymiai dažniau padidėja, nei yra sumažinami.

Antradienį skelbiami lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinės ir pakartotinės sesijų, taip pat matematikos, geografijos, biologijos, užsienio kalbos (anglų) ir užsienio kalbos (prancūzų) pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų apeliacijų rezultatai.

„Išnagrinėjus apeliacijai pateiktus darbus, buvo pakeisti 139 įvertinimai: 119 buvo padidinta, 20 – sumažinta“, – teigia NEC.

Šiais metais buvo pateiktos 642 lietuvių kalbos ir literatūros, 34 biologijos, 48 matematikos, 9 geografijos, 35 užsienio kalbos (anglų) ir viena užsienio kalbos (prancūzų) valstybinių brandos egzaminų apeliacijos. Palyginti su ankstesniais metais, stebima apeliacijų teikimo mažėjimo tendencija. Pavyzdžiui, 2013 metais dėl lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino įvertinimo buvo pateikta 1080 apeliacijų, 2014 metais – 716.

Apeliacijų nebuvo pateikta dėl rusų ir vokiečių užsienio kalbų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų. Istorijos, fizikos, informacinių technologijų ir chemijos valstybinių brandos egzaminų apeliacijų rezultatus NEC žada paskelbti iki liepos 17 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi