Lietuvoje

2019.07.22 17:08

Agnė Širinskienė dar patobulino LRT įstatymo pataisas

LRT.lt 2019.07.22 17:08

Pirmadienį „Suverenios Lietuvos“ frakcijos narė Agnė Širinskienė užregistravo pakoreguotas LRT įstatymo pataisas dėl reklamos draudimo. Naujajame pataisų projekte atsižvelgiama į vieną iš 6 Seimo teisės departamento pastabų – naujosiose pataisose neliko nuostatos dėl LRT asignavimų.

Ankstesniame projekte buvo numatyta nauja 15 straipsnio dalis. Remiantis ja, „LRT skiriamų asignavimų dydis neturi būti mažesnis už 2019 metais LRT skirtus asignavimus“. Seimo Teisės departamentas tai sukritikavo, nes rengiant šią įstatymo dalį vadovautasi Konstitucinio Teismo suformuota doktrina dėl valstybės biudžeto formavimo principų, bet svarstytina, ar siūlomas pakeitimas atitinka šią doktriną.

Ankstesnio pataisų projekto praėjusią savaitę Seimas nepanoro svarstyti, vėliau projekto svarstymas iš darbotvarkės išbrauktas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Arvydas Nekrošius ir Valius Ąžuolas bei dabar jau „Suverenios Lietuvos“ frakcijos narė A. Širinskienė registravo projektą, kuriuo tiek LRT TELEVIZIJOJE, tiek LRT RADIJUJE, tiek LRT.lt draudžiama reklama, politinė reklama ir komerciniai audiovizualiniai pranešimai ar kitoks viešosios informacijos rengimas ir skleidimas už atlygį.

Tiesa, numatyta išimtis – galima reklamuoti tai, kas būtina pagal tarptautinius įsipareigojimus ar tai, kas nurodyta Lietuvos visuomenei reikšmingų įvykių sąraše.

Kultūrinė, socialinė ir šviečiamoji informacija gali būti skleidžiama LRT, bet tai, remiantis projektu, turi būti daroma neatlygintinai.

Po to, kai Seime užregistruotas toks projektas, LRT paskelbė, kad savo iniciatyva atsisako politinės ir komercinės reklamos naujienų portale LRT.lt, laidų rėmimo, taip pat nebedalyvaus jokiuose viešuose pirkimuose kurti ir transliuoti programas ar į žurnalistiką panašų turinį.

Seime po pateikimo pritarta atskirai naujai LRT įstatymo redakcijai.