Lietuvoje

2019.07.22 18:05

Bruveris: Nausėda nebus svarbiausia figūra renkant ministrus – viską nulems Skvernelio ir Karbauskio santykiai

kyla abejonių, ar nesubyrės koalicija

„Netikėtumai, (formuojant ministrų kabinetą – LRT.lt) jeigu kokie ir bus iš kito fronto, bus iš dviejų vyrų audringų ir aistringų santykių – pono Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio“, – LRT TELEVIZIJAI sako politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris. Jo teigimu, jiems aiškinantis santykius, įkaitais ir šachmatų figūromis gali tapti ministrai.

Antradienį Seimas balsuos, ar pritarti S. Skvernelio kandidatūrai į ministrus pirmininkus. Nors netikėtumų čia greičiausiai nebus ir S. Skvernelį patvirtins, pasak jo patarėjo Skirmanto Malinausko, intrigos gali kilti formuojant ministrų kabinetą. Neaišku, kiek šis procesas užtruks, kyla abejonių ir dėl to, ar nesubyrės koalicija. S. Skvernelis, kaip teigė jo patarėjas, pirmadienį susitikęs su prezidentu Gitanu Nausėda, aptarė galimas kandidatūras į ministrus. Tačiau tai dar nereiškia, kad visos jos suderintos ir joms pritarta.

Pastaruoju metu premjero kortežas mažiausiai kartą per savaitę įsuka į prezidentūrą. S. Skvernelio patarėjo teigimu, pirmadienį su prezidentu G. Nausėda premjeras aptarė galimas ministrų kandidatūras, tačiau nepatvirtino, ar jau yra galutinis ministrų sąrašas.

Premjero patarėjo manymu, ministrų skyrimas gali ir užtrukti.

„Šiuo metu, kalbant apie koalicinę sutartį, bent du dideli klausimai yra iškilę: vienas dėl Seimo pirmininko pozicijos, antras – dėl Krašto apsaugos ministerijos ministro portfelio. Ir, tiesą pasakius, sunku įsivaizduoti, kiek dar tų klausimų galėtų atsidaryti. (...) Kitas klausimas, kad tie trapūs sutarimai gali subyrėti“, – sako laikinojo ministro pirmininko patarėjas S. Malinauskas.

Pasak prezidento atstovo, G. Nausėda dar nėra apsisprendęs, ar kviesis po vieną kandidatą į ministrus, ką paprastai darydavo Dalia Grybauskaitė, ar susitiks su visais iš karto.

Apžvalgininkas V. Bruveris teigia nemanantis, kad prezidentas bus svarbiausia figūra formuojant ministrų kabinetą. Jo teigimu, prezidento pasakymai, jog geriausiai dirba Vilius Šapoka, Virginijus Sinkevičius, Raimundas Karoblis, nereiškia, kad kiti nepaminėti ministrai jam neįtinka.

Valstiečių lyderis savo ir S. Skvernelio apsižodžiavimus nevadina konfliktu. Ir nemano, kad tarp koalicijos partnerių kils nesutarimų dėl ministrų kabineto formavimo.

„Daugiau diskusijų lygyje yra nesutarimų tarp politologų, o ne tarp mūsų“, – LRT TELEVIZIJAI teigia jis.

„Socialdarbiečiai“ jau paskelbė, kad į žemės ūkio ministrus deleguoja Andrių Palionį, neoficialiai Lenkų rinkimų akcija į vidaus reikalų ministrus siūlo seimo narį Jaroslavą Narkevičių, į susisiekimo – anskčiau viceminstru čia dirbusį Vladislavą Kondratovičių.

Iki šiol neaišku, kokia ministerija vietoj Krašto apsaugos atiteks „Tvarkai ir teisingumui“.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas sako, kad gali atsisakyti teikti krašto apsaugos ministrą ir tartis dėl kitos ministerijos. Remigijaus Žemaitaičio teigimu, jo partija tikrai nepretenduos į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

„Artimiausiu metu bus žiūrima dėl kitos ministerijos, dėl srities kuravimo. Mes esame pasakę, kad tikrai į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją nepretenduojame, nes tai sudėtinga ministerija, kurioje dabartinis ministras yra pradėjęs darbą ir jį reikia pabaigti“, – LRT RADIJUI sakė R. Žemaitaitis.

Neoficialiai teigiama, kad „valstiečiai“ gali paaukoti Sveikatos apsaugos ministeriją, kuriai vadovauja visuomenėje nepopuliarus Aurelijus Veryga.

„S. Skvernelis gal ir nieko prieš būtų A. Verygą atiduoti, vien dėl tos priežasties, kad yra R. Karbauskiui svarbus ir brangus ministras. Bet dėl tos pačios priežasties, kad jis R. Karbauskiui brangus ministras, aš įsivaizduoju, kad „valstiečių“ lyderis turėtų priešintis abiem rankom ir kojom netgi“, – svarsto V. Bruveris.

Parlamentarai antradienį atviru balsavimu spręs, ar pritarti S. Skvernelio kandidatūrai į premjerus. Jis, matyt, bus patvirtintas, tam netrukdyti žadėjo ir opozicija.

Žinios. Šįmet nubausti beveik 7 tūkst. kariuomenės išvengti norėjusių vyrų