Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.22 10:48

Minint Baltijos kelią bus siekiama sukurti 10 tūkst. žmonių gyvąją grandinę

Visuomenininkai šiemet rengia Baltijos kelio minėjimą, per jį tikimasi į gyvąją grandinę suburti 10 tūkst. žmonių.

Pasak idėjos sumanytojo ir vieno iš jos organizatorių Igno Brazausko, tokius minėjimus planuojama rengti kas penkerius metus, siekiant sukurti naują tradiciją, kad minint Baltijos kelio penkiasdešimtmetį 2039 metais pavyktų pakartoti įspūdingą žmonių grandinę, sujungusią visas tris Baltijos šalis.

„Baltijos kelyje dalyvavo apie pusę milijono lietuvių ar net daugiau. Kad tai įvyktų, kas penkerius metus tai darant žmonės žinos apie tai ir jau po dvidešimt metų tai tikrai įvyks“, – BNS sakė viešosios įstaigos „Mes Darom“, kuri yra viena iš iniciatyvos organizatorių, valdybos pirmininkas I. Brazauskas.

Suplanuota, kad pirmoji Baltijos kelio žmonių grandinė šių metų rugpjūčio 23 dieną nusidrieks nuo Katedros aikštės iki Vilniaus ženklo Ukmergės plente – dešimt kilometrų.

„Mes skaičiavome 10 kilometrų ir 10 tūkst. žmonių – tai yra vienas žmogus metrui. Tačiau jie gali susiglausti ir į pusę metro. Bet kokiu atveju, kol kas tokios problemos nėra ir man atrodo, bus labai sunku tuos 10 tūkst. gauti“, – pasakojo I. Brazauskas.

Iniciatyva bus reklamuojama per visuomenės informavimo priemones bei šį ketvirtadienį pristatoma prie Vilniaus katedros.

„Kol kas 10 tūkst. mums atrodo dar labai sunkiai pasiekiama riba“, – sakė iniciatyvos autorius.

Baltijos kelio minėjimo renginiu feisbuke jau susidomėjo beveik 7 tūkst. žmonių. Taip pat sukurta registracijos forma, ja pasinaudojo keli šimtai organizacijų ar žmonių grupių.

„Keli šimtai organizacijų yra užsiregistravę, bet ten būna ir po dvidešimt, ir po trisdešimt, ir po penkiasdešimt žmonių, pavyzdžiui, mokykloje, todėl bendro skaičiaus nepasakysiu, bet, ko gero, jau virš tūkstančio ar dviejų tūkstančių“, – sakė I. Brazauskas.

Pasak jo, panašios repeticijos, nors mažesnės, vyks ir Latvijoje ir Estijoje: jomis susidomėjusios vietos lietuvių bendruomenės.

Organizatorius pripažįsta, kad laiko iki renginio liko gana nedaug, bet primena, jog tikrasis Baltijos kelias suorganizuotas per mažiau nei tris mėnesius laikais, kai nebuvo interneto.

Renginyje užsiregistravę žmonės likus maždaug dviem savaitėms iki rugpjūčio 23–iosios gaus informaciją apie papildomą registraciją vienoje iš 50-ies susitikimo vietų planuojamame kelio maršrute. Į jį jie ir turės atvykti renginio dieną.

Baltijos kelias vyko 1989 metų rugpjūčio 23 dieną, kai du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo gyva grandine. Ši taiki akcija buvo skirta Europą padalijusio ir Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusio Molotovo-Ribentropo pakto 50-mečiui paminėti.

Baltijos kelias yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio atminties sąrašą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi