Lietuvoje

2019.07.21 11:10

Sekmadienį dar džiaugsimės karščiu, bet jį greitai teks pamiršti – neišvengsime perkūnijos ir gūsingo vėjo

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.21 11:10

Nors sekmadienį termometro stulpeliai kops iki 30 laipsnių padalos, pirmadienį šią šilumą teks pamiršti, LRT RADIJUI sako Vytautas Sakalauskas. Anot jo, pirmoje savaitės pusėje neišvengsime lietaus, stipraus vėjo ir perkūnijos. Tiesa, jau antroje savaitės pusėje šiluma po vieną kitą laipsnį vėl sugrįš.

Sekmadienio rytą, anot sinoptiko, vakariniuose rajonuose pasirodė daugiau aukštų plunksninių debesėlių, o atmosferos slėgis pradėjo kristi – tai pranašauja orų permainas.

Orai akivaizdžiai keistis turėtų jau sekmadienio antroje dienos pusėje. Iki vakaro daug kur trumpai palis, griaudės perkūnija. Aukštaitijoje ir Dzūkijoje lietus gali ir nepasirodyti, bet jis tikrai atslinks naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

Vėjas keisis – iki vidurdienio pūs iš pietryčių, pietų, o po to vakariniuose rajonuose jau keis kryptį į pietvakarių, vakarų. Per perkūniją, tikėtina, kad vėjo gūsiai vietomis sustiprės iki 15–18 m/s.

Šilumos vis dėlto turėtų netrūkti. Sekmadienį oras kais ir aukščiausia temperatūra šoktels iki 25–29 laipsnių. Dzūkijoje ir Aukštaitijoje termometro stulpeliai gali pasiekti ir 30 laipsnių padalą.

Pirmadienį mūsų laukia drėgni orai. Per Lietuvą keliaus trumpi lietūs, vietomis jie bus ir smarkūs, griaudės perkūnija, o per perkūniją vakaris vėjas kai kur vėl pasieks 15–17 m/s greitį.

Naktis išliks debesuota, todėl temperatūra neskubės nukristi. Ji svyruos tarp 13–18 laipsnių šilumos.

Nepaisant to, sekmadienį prognozuojamą 30 laipsnių šilumą pirmadienį jau teks pamiršti – pirmadienio dieną aukščiausia temperatūra kils iki 19–24 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį kai kur, o dieną – daug kur palis, bet lietus nebus toks intensyvus, pūs vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų vėjas.

Naktį temperatūra svyruos tarp 11–16 laipsnių. Dieną termometro stulpeliai kops iki 20–25 laipsnių šilumos.

Savaitės viduryje orai darysis vis sausesni, naktimis laikysis 11–16 laipsnių šiluma, o dienomis po laipsnelį bus vis šilčiau. Trečiadienį – 22–27 laipsniai, ketvirtadienį – 23–28 laipsniai šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt