Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.21 08:23

Ukrainos parlamento rinkimuose Lietuvoje ketina balsuoti per 3 tūkst. ukrainiečių

Pirmalaikiuose Ukrainos parlamento rinkimuose sekmadienį Lietuvoje ketina balsuoti šiek tiek daugiau nei 3 tūkst. ukrainiečių.

Kaip BNS informavo Lietuvoje dirbantis rinkimų komisijos atstovas Mykola Dziadzinas, balsuoti užsiregistravo 3142 Ukrainos piliečiai.

„Palyginti su ukrainiečių bendruomene Lietuvoje, skaičius nėra didelis, tačiau jeigu lyginsime su anksčiau buvusiais prezidento rinkimais, rinkėjų užsiregistravo daugiau“, – sakė M. Dziadzinas.

Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai balsuoti galės Ukrainos ambasadoje Vilniuje.

Pernai imigrantais Lietuvoje pripažinti beveik 6 tūkst. ukrainiečių. Tai reiškia, kad Lietuvoje jie gyvena ilgiau nei metus. Laikinam darbui į Lietuvą pernai atvyko daugiau nei 31 tūkst. ukrainiečių.

Aukščiausiosios Rados rinkimai turėjo vykti spalį, tačiau prezidento rinkimus šiemet laimėjęs Volodymyras Zelenskis paleido parlamentą ir inicijavo pirmalaikį balsavimą liepos 21-ąją.

Apklausose tvirtai pirmauja būtent prezidento V. Zelenskio partija „Liaudies tarnas“.

Taip pat į parlamentą turėtų patekti promaskvietiškas aljansas „Opozicijos platforma – Už gyvybę“, buvusio prezidento Petro Porošenkos partija „Europietiškas solidarumas“, buvusios premjerės Julijos Tymošenko partija „Tėvynė“ ir naujai įsteigta partija „Holos“.

Šansų patekti į Aukščiausiąją Radą turi ir buvusio Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovo Ihorio Smeško vadovaujama konservatyvi proeuropietiška partija „Jėga ir garbė“ bei centro kairysis prorusiškas „Opozicinis blokas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi