Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.20 21:36

Kokių postų Europos Komisijoje gali tikėtis Lietuva: Skvernelis išskyrė prioritetines sritis

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Marošas Šefčovičius sako, kad postų komisijoje dalybos priklausys nuo naujosios jos vadovės Ursulos von der Leyen. Premjeras Saulius Skvernelis susitikime su M. Šefčovičiumi pareiškė, kad Lietuva EK norėtų portfelio, susijusio su energetika, ekonomika arba išorės sienų apsauga.

Anot S. Skvernelio, tai sritys, kuriose Lietuva turi didžiausią įtaką ir kompetenciją. Vis dėlto diplomatai nuogąstauja, kad šalis savo poziciją suformavo per vėlai, todėl gauti įtakingą postą EK gali būti sudėtinga. Lietuvos Vyriausybė eurokomisarą siūlys gavusi prezidento ir Seimo pritarimą. Naujoji EK darbą pradės šių metų rudenį.

„Manau, geriausiai į klausimą, kokių postų Lietuva gali gauti, atsakytų naujoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. Ji gana aiškiai pasakė, kad nori profesionalios komandos, nori komandos, kurioje būtų vienodas moterų ir vyrų skaičius. Manau, ji supranta ir geografinio balanso svarbą. Paprastai pozicijos skirstomos pagal komisijos vadovo prioritetus. Pavyzdžiui, aš – vicepirmininkas energetikos srityje. Tai pozicija, kurią įkūrė Žanas Klodas Junkeris. Anksčiau tokios nebuvo.

Dar ne per vėlu, procesai dar tik prasideda. Pagrindiniai procesai vyksta rugpjūtį, kai EK vadovas kreipiasi į premjerus dėl galimų kandidatų į eurokomisarus. Tada dėl jų vyksta diskusijos, ieškoma geriausių sprendimų, atsižvelgiant į prioritetus. Manau, visi šie procesai prasidės tik kitą savaitę, taigi dar tikrai ne per vėlu“, – sakė M. Šefčovičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi