Lietuvoje

2015.07.14 10:59

D. Grybauskaitė viešės šalyje, su kuria pastaruoju metu kyla nesutarimų

BNS 2015.07.14 10:59

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išvyksta į Italiją, kur Romoje susitiks su šios šalies prezidentu Sergio Matarella.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išvyksta į Italiją, kur Romoje susitiks su šios šalies prezidentu Sergio Matarella.

Iki trečiadienio truksiančiame darbo vizite prezidentė Milane atidarys Lietuvos ir Italijos diplomatinių ir kultūrinių ryšių istorijai skirtą parodą Sforcų pilyje ir duos startą Lietuvos nacionalinei dienai pasaulinėje parodoje „Expo 2015“.

Su Italijos vadovu D.Grybauskaitė aptars Europos saugumui kylančias grėsmes: pasirengimą gynybai nuo vadinamųjų hibridinių grėsmių, migracijos ir pabėgėlių prieglobsčio problemas, Graikijos krizės pasekmes, ekonominio stabilumo ir energetinio saugumo klausimus, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Italijos prezidentas atlieka daugiau ceremoninį vaidmenį, tačiau jo pozicija svarbu užtikrinant politinį stabilumą šalyje.

Lietuvos ir Italijos dvišaliuose santykiuose pastaraisiais metais buvo nesutarimų. D.Grybauskaitė pernai vienintelė iš ES vadovų susilaikė, kai tuometinę Italijos užsienio reikalų ministrę Federicą Mogherini nuspręsta skirti ES užsienio politikos vadove. Lietuvą taip pat papiktino, kad Lietuvos prašymu sulaikytam Sausio 13-osios byloje įtariamam Rusijos piliečiui Vasilijui Kotlerovui Italija leido išvykti iš šalies ir išvengti ekstradicijos į Lietuvą. Praeitą mėnesį pranešta, kad D.Grybauskaitė apsižodžiavo su Italijos premjeru per ES vadovų derybas dėl migrantų pasidalijimo.

B.Sforca, kuriai skirtą parodą Sforcų pilyje prezidentė atidarys vizito metu, buvo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Žygimanto Senojo žmona ir Žygimanto Augusto motina.

Šiuo metu pilyje yra eksponatų ir iš Valdovų rūmų.

Pasaulinėje parodoje „Expo“, kurioje prezidentė atidarys Lietuvos nacionalinę dieną, dalyvauja 147 valstybės.