Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.20 08:03

Startinės pozicijos: Grybauskaitė pradėdama pirmą kadenciją buvo populiaresnė už Nausėdą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.07.20 08:03

Prezidentas Gitanas Nausėda be konkurencijos yra šiuo metu populiariausias politikas Lietuvoje, rodo naujausia „Vilmorus“ apklausa, atlikta prieš pat inauguraciją ir jos metu. Tiesa, Dalia Grybauskaitė pradėdama pirmą savo kadenciją populiarumu G. Nausėdą lenkė.

V. Adamkaus populiarumas kilo, kiti gali ir G. Nausėdos

Šiuo metu prezidentą 74 proc. apklaustųjų vertina palankiai ir tik 5 proc. nepalankiai. Per mėnesį palankumas išaugo 10 proc.

„Rezultatas tikrai aukštas, nors jis yra kiek mažesnis už Dalios Grybauskaitės prieš pirmą kadenciją. Tačiau tai beveik toks pats populiarumas, koks 1998 metų kovą buvo Valdo Adamkaus“, – LRT RADIJUI teigia „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Pasak jo, V. Adamkaus teigiamų vertinimų po kurio laiko daugėjo, gali būti, kad ir G. Nausėdos gerų vertinimų daugės.

Antroje populiariausių politikų reitingo vietoje – D. Grybauskaitė: 63 proc. palankių vertinimų. Jos reitingas pastaruoju metu stabilus. Tiesa, tai paskutinis kartas, kai „Vilmorus“ įtraukia ją į politikų sąrašą.

„Jei ji nėra partijos pirmininkė, ministrė ar prezidentė, rugsėjo mėnesį jos, deja, nebeįtrauksime“, – aiškina V. Gaidys.

3 vietoje – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jo rezultatas aukštas, bet palaipsniui mažėja visus šiuos metus.

Toliau – Viktoras Pranckietis. „Šiuo metu apie jį daug kalbama, jis dėmesio centre, rezgamos politinės intrigos. To pasekmė – jo rezultatas nesumažėjo, o netgi padidėjo: šiuo metu jis turi 53 proc. palankių vertinimų“, – sako sociologas.

Tarp populiariausių politikų – net 10 ministrų iš. Vienas iš labiau neigiamai vertinamų ministrų – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kartais žmonės ir pasišaipo iš jo, ir jo portretai kabo (kai kurių parduotuvių alkoholio skyriuose, kai alkoholis neparduodamas – LRT.lt). Daliai žmonių reformos, susijusios su alkoholiu, patinka ir netgi labai patinka. Vaistai, receptai – yra labai nemažai žmonių, kuriems su tuo susijusios reformos netgi labai nepatinka“, – pasakoja V. Gaidys.

Pasitikėjimas kariuomene – aukščiausias per 14 metų

Remiantis visuomenės nuomonės tyrimu, institucija, kuria lietuviai pasitiki labiausiai, nekinta – ugniagesiai gelbėtojai (pasitiki 89 proc.).

64 proc. teigiamų vertinimų – policijai, 63 proc. – prezidento institucijai, 61 proc. – kariuomenei.

„Kariuomenė pasižymi teigiamų vertinimų augimu. Per 14 metų tai – aukščiausias rezultatas. Tokie rekordai šiais metais buvo jau kelis kartus“, – primena jis.

Nekinta ir blogiausiai vertinamos institucijos – politinės partijos, Seimas, teismai, Vyriausybė. „Teismai gana ilgą laiką turėjo teigiamą vertinimo balansą, bet dabar, nuo kovo mėnesio, kai iškilo tam tikrų problemų, kilo skandalai, teismų reitingas žymiai nukrito. Bet šiuo metu pasitikėjimas grįžta, nors sugrįš negreitai – per metus, pusantrų“, – vertina „Vilmorus“ vadovas.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Ineta Nedveckė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi