Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.23 15:19

A. Kubilius: negalėjimas patiems rinktis viceministrų apsunkina ministrų darbą

ELTA 2013.01.23 15:19

Naujosios Vyriausybės pasirinktas modelis, kai viceministrai yra skiriami pagal partijų susitarimą, o ne pagal ministrų pageidavimus, apsunkina darbą atskiriems ministrams, sako opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius.

Naujosios Vyriausybės pasirinktas modelis, kai viceministrai yra skiriami pagal partijų susitarimą, o ne pagal ministrų pageidavimus, apsunkina darbą atskiriems ministrams, sako opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius.

„Toks tariamas pasiekimas, kad viceministrai yra ne ministro komandos žmonės, ne jo pasirinkimo reikalas ir ne jo atsakomybė pasirinkti, kai yra pasakoma, kad tu, ministre, čia nieko bendro neturi su viceministrais, mes tau paskiriame savo vienos ar kitos partijos atstovą, tai aišku, kad ministrų darbo tai tikrai nepalengvina“, trečiadienį „Žinių radijui“ teigė Premjeras.

A. Kubilius priminė, kad jo Vyriausybė buvo pasirinkusi kitokią ministrų komandų sudarymo sistemą.

„Labai aiškiai pasakėme, kad ministras yra atsakingas už ministerijos veiklą. Jis atsako Premjerui, jis atsako Prezidentei, galų gale, jis atsako Seimui, ir jis turi apsispręsti, ką jis renkasi į savo komandą, tarp jų ir viceministrus. Taip, mums rūpi, kad tai būtų kvalifikuoti žmonės, kad nebūtų problemų su reputacija, su interesų konfliktais, tuos dalykus mes žiūrėjome, bet šioje vietoje nebuvo jokių sąlygų, kad tik partijų atstovus“, – kalbėjo opozicijos lyderis.

Kaip naujosios sistemos netinkamumo pavyzdį A. Kubilius įvardino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išaiškinimą, kad Darbo partijos deleguotas Algimantas Zaremba viceministru Energetikos ministerijoje, kuriai vadovauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotas Jaroslavas Neverovičius, negalėjo būti skiriamas, nes dėl anksčiau jam skirtos nuobaudos metus laiko negalėjo būti paaukštintas.

Tokį VTEK sprendimą A. Kubilius apibūdino kaip tinkamą ir turimą įgyvendinti.

„Mes nuo pat pradžių šitą klausimą kėlėme. Kęstutis Masiulis rašė raštu klausimą Premjerui Butkevičiui, ar jis nelaiko pono Zarembos paskyrimo viceministru paaukštinimu. (...) Atsakyme labai juridiškai, biurokratine kalba įrodinėjama, kad tai nėra paaukštinimas. VTEK išaiškinimas šitoje vietoje yra visiškai tinkamas, ir jis turi būti įgyvendintas“, – sakė A. Kubilius.

Už A. Zarembos atstatydinimą, A. Kubiliaus teigimu, atsakingas Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Premjeras sakė, nebus tėvonijų atskirų ministerijose, čia bendras reikalas. Tai, aš manau, čia Premjero reikalas“, – teigė konservatorių lyderis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seimo parlamentinė grupė „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ kartu su kitais Seimo nariais kreipėsi į VTEK dėl A. Zarembos paskyrimo energetikos viceministru, siekdama išsiaiškinti, ar jo paskyrimas į šias pareigas neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui.

Antradienį VTEK konstatavo, jog A. Zaremba negali eiti viceministro pareigų, ir kad energetikos ministrui bus siūloma A. Zarembą iš šių pareigų atleisti. Šiam nesutikus atleisti A. Zarembos, gali būti kreipiamasi į teismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi