Lietuvoje

2019.07.20 07:00

Naujausi partijų reitingai: „valstiečių“ populiarumas – žemiausias šiemet

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.20 07:00

Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra antra populiariausia partija Lietuvoje, jos populiarumas jau ne pirmą mėnesį tirpsta: toks žemas jis šiemet dar nebuvo. Taip LRT RADIJUI pasakoja visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Remiantis visuomenės nuomonės apklausa, už „valstiečius“ liepą balsuotų 12 proc. (birželį – 15 proc., balandį – 15,8 proc.) nuo visų gyventojų ir 20 proc. tų, kurie rinkimuose dalyvauja.

„Rezultatas gal ir ne toks blogas – antra vieta, – tačiau tai yra mažiausias rezultatas šiais metais nuo sausio mėnesio. Yra tam tikra mažėjimo tendencija. Suprantama, valdančiosios partijos reitingas įprastai artėjant rinkimams mažėja“, – aiškina „Vilmorus“ vadovas.

Tarp partijų pirmoje vietoje yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatorių populiarumas taip pat palaipsniui mažėja. Pasak V. Gaidžio, nuo visų gyventojų juos palaikytų 15–16 proc. (birželį – 17 proc., balandį – 20,8 proc.) , skaičiuojant nuo balsuojančiųjų tai sudarytų apie ketvirtadalį (25 proc.).

Trečioje vietoje – Darbo partija, po to seka Lietuvos socialdemokratų partija ir „Tvarka ir teisingumas“. Šios politinės jėgos praeina 5 proc. nuo balsuojančiųjų barjerą.

„Nesakyčiau, kad reitingai šiuo metu labai stabilūs. Negalima sakyti, kad žmonės turi tvirtą nuomonę. Partijos tokiame lyg ir formavimosi procese: persilieja viena į kitą, frakcijos, lyderiai keičiasi, konfliktuoja tarpusavyje. Matyt, rudenį kažkas nusistovės, bus ryškesni kontūrai, šūkiai ir siūlymai. Ir tada gal matysime tikresnį vaizdą“, – aiškina „Vilmorus“ atstovas.

Apie pusė žmonių nežino, už ką balsuotų ir ar apskritai balsuotų.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Ineta Nedveckė.