Lietuvoje

2019.07.20 07:00

Naujausi partijų reitingai: „valstiečių“ populiarumas – žemiausias šiemet

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.20 07:00

Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra antra populiariausia partija Lietuvoje, jos populiarumas jau ne pirmą mėnesį tirpsta: toks žemas jis šiemet dar nebuvo. Taip LRT RADIJUI pasakoja visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Remiantis visuomenės nuomonės apklausa, už „valstiečius“ liepą balsuotų 12 proc. (birželį – 15 proc., balandį – 15,8 proc.) nuo visų gyventojų ir 20 proc. tų, kurie rinkimuose dalyvauja.

„Rezultatas gal ir ne toks blogas – antra vieta, – tačiau tai yra mažiausias rezultatas šiais metais nuo sausio mėnesio. Yra tam tikra mažėjimo tendencija. Suprantama, valdančiosios partijos reitingas įprastai artėjant rinkimams mažėja“, – aiškina „Vilmorus“ vadovas.

Tarp partijų pirmoje vietoje yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatorių populiarumas taip pat palaipsniui mažėja. Pasak V. Gaidžio, nuo visų gyventojų juos palaikytų 15–16 proc. (birželį – 17 proc., balandį – 20,8 proc.) , skaičiuojant nuo balsuojančiųjų tai sudarytų apie ketvirtadalį (25 proc.).

Trečioje vietoje – Darbo partija, po to seka Lietuvos socialdemokratų partija ir „Tvarka ir teisingumas“. Šios politinės jėgos praeina 5 proc. nuo balsuojančiųjų barjerą.

„Nesakyčiau, kad reitingai šiuo metu labai stabilūs. Negalima sakyti, kad žmonės turi tvirtą nuomonę. Partijos tokiame lyg ir formavimosi procese: persilieja viena į kitą, frakcijos, lyderiai keičiasi, konfliktuoja tarpusavyje. Matyt, rudenį kažkas nusistovės, bus ryškesni kontūrai, šūkiai ir siūlymai. Ir tada gal matysime tikresnį vaizdą“, – aiškina „Vilmorus“ atstovas.

Apie pusė žmonių nežino, už ką balsuotų ir ar apskritai balsuotų.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Ineta Nedveckė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.