Lietuvoje

2015.07.14 03:24

Po Latvijos prezidento vizito – planai kartu pirkti karinės technikos

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.07.14 03:24

Gali būti, kad Lietuva ir Latvija kartu pirks karinės ginkluotės oro gynybos srityje. Prezidentės teigimu, kartu būtų paprasčiau, o ir atsieitų pigiau.

Gali būti, kad Lietuva ir Latvija kartu pirks karinės ginkluotės oro gynybos srityje. Prezidentės teigimu, kartu būtų paprasčiau, o ir atsieitų pigiau.

Nors vos praėjusią savaitę prisiekusio Latvijos vadovo vizitas Vilniuje pavadintas pažintiniu, rankų paspaudimas – tik rimtų klausimų aptarimo pradžia. Lietuvos Prezidentės teigimu, Raimondo Vėjuonio patirtis – jis buvęs gynybos ministras – sutampa su bendrais abiejų šalių iššūkiais. Vienas iš kurių – gynyba.

Prezidentai tarėsi, kaip pagerinti bendras regiono pratybas – esą yra gerų sumanymų, taip pat apie galimus bendrus ginkluotės pirkimus. Detalės neatskleidžiamos, tik užsiminta, kad tai galėtų būti oro apsaugos sistemos.

„Detalių niekada niekas neteiks viešai, nediskutuos. Būtent tam ir ginkluotė perkama, kad užtikrintume saugumą, o ne viešumą ir savo nesaugumą. Tai toks ir atsakymas. Pirksim, ką gebėsim, ko reikia ir tiek, kiek reikia. Ir, jeigu bus pigiau kartu, tuo labiau, kad kartu tai daryti lengviau, darysime kartu“, – po susitikimo su Latvijos prezidentu sakė D. Grybauskaitė.

„Planuojant bendrus pirkimus, tarp jų – ir vidutinio atstumo raketų įsigijimą – jeigu susijungtume, sumažintume įkainius ir pirkimo sąnaudas. Tai ir yra pagrindinis bendrų pirkimų tikslas. Visos trys Baltijos šalys ir Lenkija galėtų susitarti dėl atskirų karinių pajėgumų plėtojimo perkant konkrečius ginklus ar sistemas“, – sakė R. Vėjuonis.

Tarp kitų svarbių klausimų – energetika ir transportas. Šis Latvijos Prezidento vizitas Lietuvoje – antra jo kelionė į užsienį po priesaikos. Pirmajai jis pasirinko Estiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt