Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.19 13:32

Paaiškėjo daugiau Nausėdos komandos narių: pildosi ir švietimo bei nacionalinio saugumo grupės

LRT.lt 2019.07.19 13:32

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę pristatė pagrindinius savo komandos narius. Tuomet neskelbta, kas vadovaus Švietimo ir Nacionalinio saugumo grupėms. Intriga išlieka iki šiol, bet jau aišku, kad patarėja švietimo klausimais tapo kultūros istorikė Sonata Šulcė, abiejuose skyriuose yra ir vyriausiųjų specialistų, anksčiau dirbusių ir su Dalios Grybauskaitės komanda.

G. Nausėda praėjusią savaitę kalbėjo, kad nacionalinio saugumo grupės vadovas paaiškės liepos pabaigoje. Būtent tada pareigas eiti baigs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas. Jis nurodomas kaip realiausias kandidatas į grupės vadovus, nors pats prezidentas to nepatvirtina. Grupėje lieka dirbti vyriausioji specialistė Aušra Svilainienė, dirbusi ir D. Grybauskaitės komandoje.

Švietimo, mokslo ir kultūros grupėje be S. Šulcės ir toliau dirbs vyriausioji specialistė Lina Kančytė.

Kaip skelbiama Lietuvos prezidento internetiniame puslapyje, Respublikos Prezidento vyriausioji Respublikos prezidento kabineto patarėja tapo Ieva Ulčickaitė, patarėju – Liutauras Galinis.

Respublikos prezidento kanceliarijos kanclerė – Algė Budrytė, jos asistentė – Julita Dudutienė, vicekancleris – anksčiau kanclerio pareigas ėjęs Giedrius Krasauskas.

Aplinkos ir infrastruktūros grupei vadovauja Jaroslavas Neverovičius, grupės konsultante dirbs – Gerda Gintautė.

Ekonominės ir socialinės politikos grupei vadovauja Simonas Krėpšta, taip pat joje prezidento patarėja dirbs Lina Svidinskaitė. Iš D. Grybauskaitės kadencijos šioje grupėje lieka vyr. specialistė Dalia Zabelevičienė.

Komunikacijos grupei vadovauja Aistis Zabarauskas, taip prezidento patarėjais šioje grupėje dirba Ieva Elenbergienė ir Kristina Karnickaitė, Antanas Manstavičius, Regina Statkuvienė. Vyriausieji specialistai, anksčiau dirbę su D. Grybauskaite – Dovilė Šalkuvienė, Paulius Kalmantas, Brigita Kulikovskienė; specialistai – Robertas Dačkus, Valentinas Voitovas.

Teisės grupei vadovauja Jūratė Šovienė, patarėjai šioje grupėje: Gintarė Surblytė-Namavičienė, Ieva Saudargaitė; vyriausioji specialistė Nadežda Maciejevska.

Užsienio politikos grupei vadovauja Asta Skaisgirytė, vyriausioji specialistė liko iš D. Grybauskaitės kadencijos – Giedrė Isokienė.

Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento Prezidento protokolo skyriuje dirba antroji sekretorė Rasa Mikuckaitė ir vyriausiasis specialistas Tadas Žiukas.

Vidaus politikos grupėje kol kas – tik jai vadovaujantis Povilas Mačiulis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi