Lietuvoje

2015.07.14 03:29

Šiauliuose nutarta iškelti rastus Antrojo pasaulinio karo palaikus

BNS2015.07.14 03:29

Pirmadienį Šiauliuose posėdžiavusi savivaldybės tarybos komisija nusprendė iškelti palaikus, tiesiant kelią rastus masinėje Antrojo pasaulinio karo laikų kapavietėje.

Pirmadienį Šiauliuose posėdžiavusi savivaldybės tarybos komisija nusprendė iškelti palaikus, tiesiant kelią rastus masinėje Antrojo pasaulinio karo laikų kapavietėje.

„Buvo nuspręsta palaikus iškelti, atlikti antropologinius tyrimus ir paskui juos perlaidoti ir pažymėti šią vietą“, – BNS sakė tyrimą atliekanti archeologė Audronė Šapaitė.

Pasak jos, atidengtoje kapavietės dalyje yra maždaug 40 žmonių palaikai. Iš viso šioje teritorijoje palaidota apie 700 nacių sušaudytų asmenų, todėl tolesni žemės kasimo darbai teritorijoje taip pat bus stebimi. Kol kas neaišku, ar bus mėginama surasti visas duobes su palaikais.

Kur palaikai po tyrimų bus perlaidojami, kol kas nėra nuspręsta.

„Buvo mintis, kad galbūt būtų išmintinga juos palaidoti toje pačioje pažymėtoje paminklinėje teritorijoje, tačiau pagal įstatymą perlaidojami jie turi būti veikiančiose kapinėse, o ta vieta yra masinių žudynių vieta, o ne veikiančios kapinės. Reikės išspręsti šią problemą“, – kalbėjo A. Šapaitė.

Pasak archeologės, kiek žinoma, šioje masinėje kapavietėje palaidoti įvairių tautybių buvę Šiaulių kalėjimo kaliniai. Iš maždaug dešimties identifikuotų asmenų, apie kuriuos informacija išlikusi NKVD dokumentuose, dauguma yra lietuviai, taip pat – vienas žydas bei asmuo rusiška pavarde.

„Ne nacionaliniu principu, o tiesiog tie, kurie prasikalto vokiečių valdžiai, buvo pasodinti į kalėjimą ir juos nuspręsta sušaudyti“, – sakė A. Šapaitė.

Iškėlimo darbus planuojama pradėti artimiausiomis dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt