Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Pitrėnienė: egzaminų perlaikymas – tais pačiais metais

BNS 2015.09.08 13:45

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sako, kad ji palaiko siūlymą leisti abiturientams, kuriems nepasiseka per brandos egzaminus, juos perlaikyti tais pačiais metais. Anot jos, to prašo mokinių ir tėvų atstovai.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sako, kad ji palaiko siūlymą leisti abiturientams, kuriems nepasiseka per brandos egzaminus, juos perlaikyti tais pačiais metais. Anot jos, to prašo mokinių ir tėvų atstovai.

„Ypač daug nubyra berniukų. Jei jie niekur neįstoja, tai tuomet išvažiuoja į užsienį, kur ir lieka. Merginos dar kažkaip bando išsiversti čia, prabūti tą laiką. Reikia suteikti šansą. Ypač tiems, kurie susijaudinę negeba streso valdyti. Yra daugybė pavyzdžių, kai mokėsi gerai, bet neišlaikė egzamino. Tiesiog stresas“, – teigė ministrė.

Tiesa, ji pabrėžė, kad dėl šios idėjos dar diskutuojama ir sprendimas nėra priimtas.

„Metams nubausti vaiką – už ką, kodėl? Aš grįžčiau prie to varianto, kad egzaminą būtų galima perlaikyti tais pačiais metais. Jiems gyventi reikia dabar, ne po metų. Bet aš ne viena priimu sprendimą, diskusijos vyks su pedagogų bendruomene, tėvais ir vaikais“, – aiškino ji.

Ministrė sakė, kad šių metų brandos egzaminai dar nebaigti analizuoti, tačiau ji vylėsi, kad skirtingo lietuvių kalbos egzaminų tautinių mažumų ir lietuviškų mokyklų abiturientams pavyks atsisakyti iki 2020 metų.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą šiemet išlaikė 90,11 proc. abiturientų, kurie mokėsi mokyklose lietuvių mokomąja kalba, ir 83,95 proc. besimokiusiųjų mokyklose tautinių mažumų kalbomis. Šimto balų įvertinimą gavo 1,15 proc. kandidatų iš mokyklų, kuriose mokoma lietuvių kalba, ir 0,18 proc. – iš mokyklų, kuriose mokoma tautinių mažumų kalbomis.

„Kol kas niekas neatšaukta, dokumentai tokie yra, judame į priekį. Šiandien girdžiu pastebėjimus tik iš tautinių mažumų mokyklų vadovų, tad mes dar gilios analizės nematome. Ar lyginant su praėjusiais metais yra pagerėjimas, koks jis yra – reikia atlikti tyrimus“, – aiškino A. Pitrėnienė.

Kalbėdama apie brandos egzaminus, ji taip pat pažymėjo, kad nuo kitų metų matematikos egzaminas tampa privalomas tik norintiems stoti į valstybės finansuojamas aukštosiose mokyklose, tačiau nebus privalomas atestatui gauti, koks yra lietuvių kalbos egzaminas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi